Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres látásjavítás + bandzsa...

Lézeres látásjavítás + bandzsaság?

Figyelt kérdés

10 éve kontakt-lencsés vagyok, és szeretném megműtetni a szemem. Ezen kívül van egy nagyon minimális bandzsaságom: kiskoromban nem foglalkoztak vele, annyira észrevétlen volt, viszont sok képet visszanézve látom a problémát és páran meg is jegyezték már a múltban, hogy látszik.

Ennek ellenére nem műtetném meg magát a bandzsaságot, nem bízom a műtétben (nem találni róla olyan megbízható és modern fejlesztői cikkeket, mint pl. a lézeres látásjavításról), na meg bármilyen pasim volt, az összes odáig volt ezért a "szépséghibáért" és nagyon hatásosan tudom használni a pillantásom. Ha-ha.

Viszont! Olvastam olyan tapasztalatokat, hogy akik kancsalként mentek látásjavításra, azoknak rosszabb lett utána... Mármint nem a látásuk, hanem a kancsalság. Úgy gondolom, ez a minimális bandzsaság, ami nekem van, még elfogadható, de azért nem örülnék, ha ez hatványozódna.

Szeretném megkérdezni azokat, akiknek van ezzel kapcsolatban tapasztalatuk, hogy mi a véleményük, érdemes-e belemenni a látásjavító műtétbe.

Tudom, hogy a műtét előtti konzultáción is megkérdezhetem ezt, de szeretném olyanok véleményét is meghallgatni, akiknek nem célja eladni nekem a félmilliós kezelést.

Rengeteget költöttem már kontakt-lencsére, a szemüveget nagyon nem szeretem, szeretnék végre jól látni. Viszont nem szeretnék bandzsa(ább) lenni.

(És légyszi ne soroljatok fel színésznőket, akik bandzsán szexik, tudom jól, hogy ez "hiba" most divatját éli.)



2017. márc. 27. 21:13
 1/4 lencsefőzelék ***** válasza:
81%

"A lézeres sebészet a legújabb fejlemény a látásproblémák mechanikus megközelítésének terén. Ennek során az történik, hogy a korrekciós lencsét mintegy „rávésik” a szaruhártyádra. Mivel a szaruhártya mindössze fél milliméter vastag, mindennemű műtéti beavatkozás jelentősen meggyengíti a szövetet. Ez a sebészeti beavatkozás elkerülhetetlen következménye. Az ezt követő komplikációk pedig látáskárosodást okozhatnak. Továbbá az éjszakai látásod valószínűleg komolyan romlani fog, úgyhogy megeshet, hogy sötétben nem is tudsz majd a volán mögé ülni. Az Egyesült Államokban és Kanadában folyamatban van azoknak a törvényeknek a megalkotása, amelyek eltilthatják a lézeres szemműtéten átesett embereket az éjszakai vezetéstől. Németországban a jogosítvány megszerzésének egyik követelménye a speciális kontrasztvizsgálatok elvégzése. Sok ember, aki átesett a Lasik lézeres szemműtéten,* megbukik ezen a vizsgálaton, következésképpen nem szerezhet vezetői engedélyt. Egyesek pedig azt veszik észre, hogy a lézeres szemműtét után olvasószemüveget kell hordaniuk. Így ők gyakorlatilag az egyik szemüveget egy másikra cserélik."


* A legelterjedtebb lézeres műtéti beavatkozás, a betűszó eredete {Lasjer assisted (i)n situ keratomileusis}, vagyis lebenyképzés mellett végzett lézeres beavatkozás. A műtét során speciális eszközzel bemetszést ejtenek a szaruhártyán, a keletkezett lebenyt felhajtják, majd alatta elvégzik a lézeres beavatkozást - a Ford.


Idézet Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat c. könyvéből


Egy barátom kb. 20 éve műttette meg a szemét, és tényleg a fentieket tapasztalta az elmúlt pár évben. Különösen éjszakai vezetésnél vette észre, hogy romlott a szeme, ma már újra kell neki szemüveg.


* kontaktlencsés

* megműttetni

2017. márc. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de a kérdésem nem az volt, hogy a 20 évvel ezelőtti látásjavításra mi volt jellemző. A googlet használni még én is tudom.:)

*szövegértés

2017. márc. 28. 02:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A két dolognak nincs köze egymáshoz, a lézeres beavatkozás a corneát formája át, a KANCSALSÁG (strabismus) ellen pedig a szemizmok tapadását helyezik át műtét során. Ilyen műtétem nekem is volt és jobb lett utána, nem pedig rosszabb.

Amúgy el sem tudom képzelni, hogy bárkinek jól állna a kancsalság, szeffósnak néz ki tőle az ember... :(

2017. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg pl. Oroszlány Szonját. Persze ízlés kérdése, de neki szerintem ez szexepilje. (Meg egyébként is: nem a véleményed az érdekes. hanem, hogy a kérdező ezzel együtt tud éli anélkül, hogy frusztrált lenne emiatt. Ritka az ilyen szerencsés ember, miért kell megpróbálni letörni ezt a szarvát?...)
2017. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!