Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napszemüveget hol lehet...

Napszemüveget hol lehet beméretni, hogy az UV fényt megfelelően szűri-e?

Figyelt kérdés

Külföldi weboldalról rendeltem egy nagyon divatos napszemüveget és szeretnék meggyőzödni róla, hogy ténylegesen szűri-e az UV fényt az előírásoknak megfelelően.


Pár évvel ezeleőtt már csináltattam egyszer egy ilyen beméretést egy Ofotért üzletben, egy perc alatt megvolt és nem kértek érte pénzt. Most ismét próbálkoztam ugyanott, de közölték, hogy csak nyaranta szokott náluk olyan készülék lenni, amivel be tudják mérni az UV szűrést, és más Ofotért üzletekben sem fogok most ilyet találni.


Szerintetek hova lehetne akkor elvinni? Most várjak nyárig, mert más évszakokban nincsen sehol masina a beméretésre?



2017. ápr. 5. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak le akartak rázni. Normál dioptirás lencsén is van uv szűrő, amit egész évben tudni kell ellenőrizni.

Próbáld meg kisebb optikában.

Ha ott se sikerül, május ebből a szempontból már nyárnak számít.

2017. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg bármelyik nagyobb optikus boltban megcsinálják. Keres olyant, ahol végeznek látásvizsgálatot is! Azok jól fel vannak szerelve.


Vision Expressekben is megcsinálják:

[link]

2017. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, egy Vision Expressben megcsinálták seperc alatt. :)
2017. máj. 18. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!