Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért fáj a szemem a szemüvegtől?

Miért fáj a szemem a szemüvegtől?

Figyelt kérdés
CS:GO játékos 15 éves srác vagyok vagyok 2000+ órával, emiatt megromlott a szemem és egy kicsit rosszul látok távolra. Ezért több mint 1 évvel ezelőtt lett szemüvegem. 0.5 dioptriás. Új fejhallgató vásárlására került a sor, ami nyomta a fejem szemüveggel együtt viselve szóval fél évig - 8 hónapig nem hordtam, de kezdtem érezni hogy játék után meg egyébként is elfárad a szemem meg ugye a rövidlátás,ezért tegnap úgy döntöttem hogy megint elkezdem hordani de fáj tőle a fejem. Ez amiatt lehet hogy nem hordtam fél évig?

2017. ápr. 7. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez amiatt lehet, hogy még szokatlan neked, egy nap kevés megszokni, és azt is fokozatosan jobb, nem pedig felvenni, aztán full abban lenni, főleg képernyő előtt.

Rosszabb eshetőség: hogy közben tovább romlott a szemed, és már nem jó neked a korábban készült szemüveg.

Harmadik eshetőség, ha korábban nem nagyon próbáltad viselni: elronthattak valamit a szemüveg készítésekor, pl. nekem egyszer elszúrták a pupillatávolságot. Na attól is fájhat. Itt viszont az a ciki, hogy mivel ennyi idő eltelt a készülte után, már nem csinálnák meg garanciálisan. Mármint ha ez az ok.


Először is tedd le a szemüveget, ne ülj pár napig képernyő előtt sokat és miután már nem fáj a fejed, fokozatosan próbáld hozzászoktatni a szemed. Felveszed első nap fél órára. Ha nincs gond, másnap kicsit tovább stb. Ha nem tudod megszokni, akkor menj vissza a szemészhez.

2017. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Feles szemüvegre semmi szükség 60-70 centi távolságra.
2017. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!