Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit érthetett ez alatt a...

Mit érthetett ez alatt a szemész, van egyáltalán más kezelés erre a problémára, mi pontosan a teendő most akkor, a többi lent?

Figyelt kérdés

A bal szememre homályosan látok,a másikra tökéletesen. Sajnos az orvos elég flegma volt és nem szereti ha kérdezgetik. Ma voltam szemészeten,megállapította az orvos,hgy a bal szemere 25%-ban látok csak. Tompalátó vagyok. Mondtam neki,hogy nekem azt mondták régebben hogy távollátó vagyok. Azt mondta,hogy igen az vagyok. Laikus vagyok, tehát gondolom ez a kettő nem is függ össze feltétlen. Mondta,hogy ezen nem lehet segíteni. Kérdeztem,hogy esestleg szemüveg, vagy lézeres kezelés. Mondta,hogy hordhatok hogy jobban lássak nyilván de már nem fog változni a szemem állapota. Nyilván nem is gondoltam hogy megjavulna. A lézeresről nem is igazán akart beszélni,tehát nem tudom hogy meg lehetne-e javítani azzal,habár tudom hogy drága. Annyit mondott a végén,hogy vigyázzak nagyon a jobb,azaz a jó szememre. Namost ezen mit értett? Oké az rendben hogyha az megsérül akkor két rossz szemem lesz,nade nyilván ki az aki ne vigyázna a szemeire? Ez olyan evidens. El is felejtettem tőle megkérdezni,mert mintha sietett volna. A bal szememre 2.5 diopriás lencse kellene,cillinderes.


A szemüveget használjam mindig,vagy elég olvasáshoz? Akkor van problémám igazából. Ő azt mondta,hogy a szemem állapota már nem fog változni,olyan mint a lábméretem,nem fog se nőni,se összemenni.


A papíromom asztigmatizmus és tompalátás van írva.



2017. ápr. 11. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A magyar egészségügy csődje.
2017. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, minden bizonnyal,de a kérdésemre valóban érdemi választ szeretnék ha az orvostól nem sikerült.
2017. ápr. 11. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Én visszamennék az orvoshoz.
2017. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az asztigmia okozza azt, hogy közelre nem látsz. A tompalátás pedig azt jelenti, hogy korrekcióval se lehet 100 %-os látást elérni. Nem tudom, hogy az a 25 % a lencsével vagy lencse nélkül van. Szerintem elég csak olvasáshoz használnod a szemüvrget, bár nem biztos. A tompalátást lézerrel nem lehet javítani. És úgy értette, hogy vigyázz a jobb szemedre, hogy ne romoljon el az is :)
2017. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. :)
2017. ápr. 11. 18:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy 160 fokos eltérés van a fény beesési szögénél. A szemüveg amit ma megrendeltem ezt fogja korrigálni.
2017. ápr. 11. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be valamelyik sasszem klinikára, előzetes vizsgálatra.(online ingyenes) Nagyon alaposan megvizsgálják minden szempontból, mind a két szemedet. Minden kérdésedre választ fogsz kapni. Sőt, kérdezni sem kell, elmondják majd a lehetőségeket.

Hihetetlen már az orvosok hozzáállása a betegekhez, komolyan sokat megengednek maguknak :/

2017. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!