Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, hogy így akarják...

Normális, hogy így akarják betanítani a kontaktlencse használatát?

Figyelt kérdés

Először a Duna Plázában voltam a Vision Expressben, ahol nagyon segítőkészek voltak. Azt mondták, hogy először az optikus illeszti fel a lencsét, először csak 20 percre. Egy héten keresztül kell visszamennem hozzájuk, hogy megnézzék, hogy minden rendben van-e illetve ennek függvényében növelnék az időt, hogy mennyit lehet a szememben a lencse.


Nekem ez nagyon szimpatikus volt, de mivel nem volt náluk olyan lencse ami nekem kellett + messze van a pláza az otthonomtól, hogy minden nap arra menjek kértem, hogy egy hozzám közelebbi helyen legyen a betanítás.


Ott pedig egyáltalán nem voltak készségesek: azt mondták, hogy egy alkalommal megtanítanak aztán mehetek...Rendben van ez így? Nem akarom, hogy túlterheljem a szemem és begyulladjon. Juliusban lesz az esküvőm és addig tutira meg akarom szokni a viselését, problémamentesen.



2017. ápr. 21. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően tisztítod a lencsét,akkor nem lehet baj.Ha nem bírja a szemed,úgyis kiderül pár alkalom után.

Engem sem tanítottak napokon keresztül,hanem csak egyetlen egyszer mutatták meg,hogy hogyan is kell.Aztán otthon kitapasztaltam,hogy nekem hogy könnyebb feltenni,ill.kivenni.

2017. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egyszer mutatták meg, méghozzá kórházban, szemész szakorvos!!!!!!!! Soha nem is hallottam még ilyet, hogy egy hétig szöszölnek vele. Nekem nem is lenne rá se időm, se türelmem. Főleg nem, hogy sima optikus csinálja.
2017. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno úgy volt, hogy 1x betanították aztán szépen minden nap egyre többet lehetett benn (ha jól emlékszem minden nap +30 perc). Szóval felesleges naponta bemenni, ha panaszod van úgyis észleled magadon.
2017. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 1x tanították be, emlékszem, többen voltunk új lencsések, és egy instruktor. utána nekem is növelnem kellett a napi "adagot" magamtól.
2017. ápr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Elég 1x betanítani, velem személyesen foglalkoztak a Kolosy-téri Visionben, ott nagyon jó a szemész, kb. 20-30 perc alatt nagyon alaposan megtanított, többször megmutatta, elmagyarázza mit hogy kell, 4-5x ki-be tettem a lencsét, végignézte, kijavította, szópt, hogy mire figyeljek, mik a leggyakoribb hibák, elmondta mikre kell figyelni stb. Egy kis tájékoztatót is adott, amiben képekkel is el van magyarázva minden. Egyáltalán nem bonyolult, fél óra alatt simán megtanulható, a többi Úgyis a gyakorlaton múlik. A fokozatosság elvét mindenképp be kell tartani, kezdetben fél óra, majd lassan növelhető az időmennyiség (de magadon is érzed, ha már fárad a szemed). Ezt a több napos betanítást nem is értem. Kontrollra ugyanúgy járnod kell akkor is, ha fél óra alatt tanulod meg, de több infot nem tudnak elmondani azon kívül, amit pár perc alatt lehet. 10 éve van lencsém és soha nem volt vele problémám.
2017. ápr. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is Vision Express-be járok hat éve. Nekem legelsô alkalommal megvizsgálták a szemem, majd az optikus megpróbálta nekem betenni a lencsét. Persze nem ment, úgyhogy utána megtanították, hogy kell betenni. Kb. fél+háromnegyed óra alatt sikerült is. Akkor azt a prôbalencsét bent kellett hagynom ket óráig, majd visszamennem az üzletbe, és kiszednem magamnak. Amikor ezzel is megvoltam, megvettem a két doboz lencsét, és utána már csak otthon szórakoztam vele. Elsô három napban nagyon elfáradt/kiszáradt a szemem tôle, de aztán jó volt. A betanítas igazaból pár perc, amíg elmondják, hogy kell. Utána már nincs mit tenniük, rajtad áll, hogy mennyi csesztetést igényel a szemed, hogy kikapcsolja a pislogási reflexet. Mert a miatt tart sokáig betenni eleinte, nem a rossz betanítás/technika/optikus/stb. miatt...
2017. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreértettél. Nem mondjuk, hogy minden nap vissza kell jönnöd.
2017. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat! Nekem akkor így jött lett! Mindenesetre köszönöm a kedvességet és a szakszerű hozzáállást! Sajnos a másik helyen többféle szempontnak sem felelt meg számomra az üzlet.
2017. ápr. 24. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!