Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A lézeres látásjavító szemműté...

A lézeres látásjavító szemműtéteknek mekkora a kockázata? Mennyi esély van rá hogy megvakuljon az ember?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Annyi, mint bármelyik embernek. Tehát 50%.
2017. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Reedge válasza:
A technológia, amit manapság leggyakrabban alkalmaznak (PRK és FEMTO-Lasik) egyrészt rendkívül kiforrottak, másrészt a neves klinikákon a legkorszerűbb gépeket alkalmazzák, így ilyen jellegű kockázatra a műtét gyakorlatilag nincs közvetlen hatással. Érdemes minden tekintetben utána olvasni a témának, én is azt tettem és nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy mindvégig biztonságban éreztem magam az eljárás során. Az utókezelésre vonatkozó szabályokat kell szigorúan betartani, ennyi kompromisszumot úgyis fel tud vállalni, aki szeretne jól látni szemüveg/kontaktlencse viselés nélkül.
2017. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szemdoki82 ***** válasza:
52%
A lézeres szemműtét egy un. elektív műtét, tehát nem olyan, mint a szürkehályog, vagy a vakbélműtét, nem kell feltétlenül elvégezni. Ezért rendkívül körbe van bástyázva biztonsági itnézkedésekkel, a kockázata általában véve nagyon alacsony, kivéve talán a hagyományos, /nem FEMTO/ LASIK műtétet. Keress rá a Google-ban a "lézeres szemműtét veszélyei" kifejezésre, találsz megfelelő anyagot.
2017. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy nagyon alacsony a kockázata? A számok marhára nem ezt mutatják, csak a marketingduma mondja ezt.
2020. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!