Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Viselhetek kontaktlencsét a...

Viselhetek kontaktlencsét a strandon?

Figyelt kérdés

Közeleg a nyár, azért kérdezem. Ha már visszagondolok, tavaly is elég rossz volt (bár akkor még szemüveget hordtam), hogy nem látok a strandon, volt hogy nem ismertem fel valakit, szóval vannak ebből kellemetlen szituációk. Most meg már, hogy megszoktam, hogy minden nap hordok kontaktlencsét, még szokatlanabb, ha nem látok élesen.

Az lenne a kérdésem, hogy ha strandolni mennék, betehetek e (természetesen akkor napi, eldobható) kontaktlencsét? Természetesen víz alá nem merülnék le benne, esetleg használnék napszemüveget is.


2017. máj. 15. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fertozesveszelyes. Meg is vakulhatsz. Volt is ebbol nem olyan regen nagy hir, hogy egy srac kontaktlencseben uszott es megfertozte a szemet valami, ami miatt megvakult majdnem, alig tudtak megmenteni a szemet. Nem hiszem, hogy strandon annyira lehet ra vigyazni, hogy ne menjen bele a viz a szemedbe... annyit nem er szerintem. Inkabb vedd fel a szemuvegedet.
2017. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor inkább nem.
2017. máj. 16. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Hányas ?
2017. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
-2.50
2017. máj. 17. 07:47
 5/8 anonim ***** válasza:

napit igen, ha nem mész vízbe

klóros vízben meg még akkor is ki fog száradni és esni, ha nem merülsz víz alá


amúgy meg vidd a szemüveged a strandra!

2017. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy a strandon hordj inkább szemüveget. Nekem is van kontaktlencsém meg szemüvegem is, de a strandra szemüveget veszek.
2017. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én mindig kontaktlencsében vagyok a strandon. Nem úszok víz alatt, és nem is kaptam el soha semmit. Nagyon kényelmetlen szemüvegben, vagy anélkül, fényérzékenységem miatt.
2017. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sztem nyugodtan... 1 naposat, csak ahogy mész haza vedd ki rögtön és dobd el... szerintem semmi komolyabb bajod nem lehet... a fertőzés kontaklencse nelkul is belekerülhet a szemedbe.

Remélem segítettem! :)

2017. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!