Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki tud arra válaszolni,...

Valaki tud arra válaszolni, hogy ha a gyermekem egyik szeme +2.5 a másik +3 dioptria miért nem akar a szem orvosunk szemüveget felírni neki?

Figyelt kérdés
Mivel kancsalít is így takarni kell,egyik nap egyiket másik nap másikat, de ma voltunk a szemészeten és utána csak itthon néztem meg a papírt amin rajta van +os dioptria, ott azt mondta nem kell szemüveg.Én sem akarom ha tényleg nem kell...de nekem csak 0.5 ös az egyik szemem és zavar... sokszor homályosan látok...hát akkor ő? 2 éves. Vigyem el másik orvoshoz?
2017. máj. 25. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A kancsalság kezelése összetett, évekig tartó gondozást igényel. A kezelés lépései:

1. szemüvegviselés, a skiaszkópia során mért fénytörési hiba teljes kijavítása, a szemüveg állandó viselése.

2. zárás, takarás: tompalátás esetén a jól látó szem zárása a szemész által meghatározott módon és ideig történik. A szemüveg takarása ilyenkor nem elegendő, mert a gyermek "kiles" alóla. Az ilyenkor alkalmazott bőrre ragasztott zárást csak a megfelelő látásélesség elérése után (annak megtartása érdekében) váltjuk fel a szemüveg takarásával.

Váltva kancsalítás esetén - a két szem együttműködésének kialakítása érdekében a szemüveget váltva takarjuk

2017. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, sürgősen vidd el másik dokihoz, hisz a rossz làtása hátráltatja a mozgásfejlődésben, a finommotorika fejlődésben, ezáltal kb mindenben.
2017. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vidd el, kérd ki a doki tanácsát, hogy megnyugodj, de szerintem félreérted s leletet, szinte biztos vagyok benne, hogy a cilindet adatait nézed
2017. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pupillatágításban mérték ezt a dioptriát vagy simán?
2017. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pupilla tágitásban mérték ezt az értéket.Azt mondta fél dioptria van a két szeme között.A pupilla tágítás után van ez a két szám...Máshol semmilyen szám nincs ami féllel kisebb mint a másik ezért is gondoltam, hogy ez a dioptria értéke...de lehet tévedek
2017. máj. 26. 06:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Dobj egy képet a lelrtről!
2017. máj. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy pupillatágításban. Nos, ez azért van, mert még fiatal, rugalmas a szemlencséje és a szemlencse domborításával simán kikompenzálja azt a fénytörési hibát, amit a szaruhártya és a szemtengely hossza közti aránytalanság okoz. Csecsemők szeme akár 10-15 dioptriát is simán kompenzál. Aztán ahogy telik az idő, egyre csökken a szemlencse rugalmassága és ezáltal az elérhető legmagasabb törőereje. Egy jó szemű embernél ezért kell 40-45 éves kor körül olvasószemüveg. Rövidlátóknak később kell, hiszen ők kevésbé domború szemlencsével is fognak tudni olvasni, mert a szaruhártya eleve domborúbb. A fiad, mivel távollátó, ezért neki ennél a kornál (akár jóval hamarabb) lesz szüksége szemüvegre. De amíg elég rugalmas a szemlencséje és tudja kompenzálni a szaruhártya fénytörési hibáját, és ezáltal jól lát, addig tök fölösleges.
2017. máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyit: a szemcseppeknek csak az egyik hatása a pupillatágulat, a másik, hogy kikapcsolja a szemlencse alkalmazkodó képességét. Így lehet megmérni a szaruhártya valódi fénytörési hibáját. Pupillatágítás nélkül (ha még elég rugalmas a szemlencséje), simán kijön a 0 dioptria...
2017. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Így már világos :)
2017. máj. 26. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!