Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az amblyopia (tompalátás)...

Az amblyopia (tompalátás) mennyit romolhat felnőtt korban? Félek, hogy nem fogom tudni megújítani a jogsimat! 😱

Figyelt kérdés
23 vagyok és tavaly szereztem meg a jogosítvány így még 9 évig érvényes. A Schnellen táblán - ha jól emlékszem - általában a piros vonal után nem szoktam látni a számokat ( [link] ) a tompalátó bal szememmel (természetesen kontaktlencsében). Kivéve az optikusomnál, mivel oda már olyan gyakran járok, hogy ki tudom venni a számokat. Emiatt a piros vonal alatt kb. még +1-2 sort is el tudok olvasni a tompalátó bal szememmel (a jobb -4,75 rövidlátó, így értelemszerűen kontaktlencsével korrigálható). De a lényeg, hogy nem látok jól és a tompalátó szememet nem is lehet korrigálni. Az én esetemben ez hány %-os látásélességet jelent? A piros vonal mit jelent? Hallottam olyasmiről, hogyha az ember az egyik szemére nem lát (korrigálással együtt) valahány százalékosan, akkor nem újítják meg az alkalmasságit. Hogy van ez pontosan? Áruljátok el, hogy 60 éves koromig mennyit fog még romlani a szemem? Nagyon megijedtem az utóbbi időben, hogy később majd nem vezethetek, főleg azután, hogy az utóbbi időben elkezdett a szemem (a rövidlátó jobb is, gondolom a másik miatt megterhelve van) megfájdulni és a tompalátó szememmel sem látok úgy, mint fél éve. Nyáron akarom megműteni a jobb szemem, hogy legalább az legyen tökéletes, de attól is tartok, hogy emiatt nem vállalják be. Félek! Légyszi, adjatok valami részletes tájékoztatást, mert nagyon felzaklatott a dolog. 😖

2017. máj. 30. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy szemmel is lehet hosszabbítani jogsit, csak újat nem adnak.

Műteni nem fognak, ez 100%, felesleges is beleélned magad.

2017. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!