Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az édesanyám megvakulna,...

Ha az édesanyám megvakulna, hogyan oldjam meg a gondozását?

Figyelt kérdés
Jóindulatú agydaganata van, ami be van ékelődve a látóidegbe. Műtéttel és műtét nélkül is megvakulhat. Van olyan köztetek akinek a hozzátartozójával ilyen történt és hogy oldottátok meg? Mi a teendő ilyenkor? Segíteném anyukámat, gondoznám amíg bírom, akár pár órára gondozónőt is fogadnék, de állandóan nem lehetek mellette, mert dolgozom és már külön lakunk. Elváltam, most egyedül élek, de nem akarok egyedül maradni hosszabb távon. Szeretném ha nem menne a magánéletem rovására az anyukám gondozása, de olyan megoldás kellene, ami anyukám számára is megfelelő, ami neki is jó lenne. Mit tanácsoltok?

2017. jún. 7. 03:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes vakság várható?

A vakság nem igényel gondozást, bele kell tanulni az életbe vakon, vannak erre intézmények is, és tulajdonképpen teljesen önállóak a vak emberek.

Egyedül él?

2017. jún. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na ez érdekelt engem, hogy el tudják-e látni saját magukat? Gyanítottam, hogy bele lehet tanulni, de biztos nem voltam benne. De így is sok segítség kellene neki - bevásárlás, ügyintézés, meg hát meg is kellene neki főzni, vagy hordatni a kaját. Így is sok időt elvenne a napomból, gondoskodásra szorulna így is. Egyébként igen, egyedül él anyukám.
2017. jún. 7. 14:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, teljes vakság várható.
2017. jún. 7. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre vannak kifejezett rehabilitációs központok ahol szakember foglalkozik velük, megtanítják az önálló életre. Érdeklődjetek az orvosnál, hogy mit javasol és mi van neki közel.
2017. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Az első az ország keleti részén van, a másik pedig pesti központtal rendelkezik, de az ország különböző településein vannak kihelyezett részlegeik. Ennél úgy nevezett otthontanítás is van, tehát az illető a saját környezetében tanulhatja meg a szükséges dolgokat.

Megtanítják az embert vakon élni. Tehát, közlekedni, vezetni a háztartást, számítógépet-, okostelefont használni, tehát mindenre, amire szüksége van az önálló életvitelhez.

Viszont ahogy megromlik annyira a látása, hogy orvosilag vakká nyilvánítják, a rehabilitáció elkezdése mellett keressétek fel a legközelebbi vakok egyesületét, és jelentkezzen tagnak, hogy minél hamarabb megismerkedjen más vak emberekkel. Elképesztően sok erőt ad az embernek, ha tud hasonló problémával élő emberekkel beszélni.


Nem fogja édesanyád vaksága felborítani a magánéleted. Persze azért légy mellette lelkiekben, segíts neki túllenni a legnehezebbjén.


Ezen felül, vannak segítő szolgálatok, amik kifejezetten azért vannak, hogy a segítségre szoruló embereknek bevásároljanak, kitakarítsanak nála, segítsenek az ügyintézésben...Mondjuk ennek térítési díja van. de van több is, tehát lehet találni olcsóbbat és drágábbat is.


A többi már édesanyádon múlik. Hogy meg akar-e tanulni tovább élni az új élethelyzetében, vagy pedig elhagyja magát...

2017. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Nagyon sokat segítettetek!
2017. jún. 8. 04:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!