Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ofotert szemvizsgálat eredmény...

Ofotert szemvizsgálat eredménye nem egyezik az előtte lévő vizsgálattal, mi számít?

Figyelt kérdés

Fél éve 8,7 / 14,4 kontaktlencsém volt, azt hittem ez a szám határozza meg, hogy milyen lencsét hordhatok csak.. Most újból kértem vizsgálatot és a mostani lencsém 8,6 / 14,0 lett.

Kérdeztem is tőlük, hogy nembaj, hogy múltkor teljesen más méretek voltak, és azt mondták, hogy ez csak a lencse adata a szememre meg mindegyik illeszkedik... Nos ez tényleg így van?


Mióta ofotért szerződésem van, lágy szilikon hidrogél lencsém van, de olyan szinten szárítja a szemem, mint még ezelőtt egyik sem.(előtte internetről rendeltem az első méretet, mert úgy tudtam azt szabad csak, fele ennyi baj nem volt vele) Barátnőm is azt mondta, hogy neki az ofotértes lencsétől romlott a szeme és mindig száraz volt. Szerintetek ez igaz vagy csak véletlen egybeesés?


Előre is köszönöm.



2017. jún. 8. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

menj el orvoshoz és irasd fel ott!

az átmérő amúgy nem igazán számít, csak a görbület, de simán jó lehet mindkettő


nekem a napi 8,5-es a havi 8,6-os az egyik a jobb szememre nem illeszkedik tökéletesen, a másik meg a balra, de kényelmes mindkettő, a gond a felrakásnál van és a szemdörzsölésnél

2017. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2017. jún. 10. 08:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy ez a Biofinity lencséje. Szerintem a lencsére vagyok allergiás. Mit próbáljak ki helyette? Előtte 14,4 lencsem volt, az friquence volt, szerettem de este homalyosan lattam vele ezert valtottam a mostanira.. amit kinéztem egy ejszakai ami sokkal kisebb atmeroju, de a gorbulete ugyanolyan es akkor tenyleg igaz, hogy az atmero nem szamit? Szerintetek? Mit probaljak még ki utoljara? Azt sem tudom melyik adat alapjan rendeljek, mert mindket papiron mas lencse adatok vannak mint a kerdesembe is emlitettem :/
2017. jún. 10. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Bioinfinity lencsém van nekem is. Borzalmas. Az egyik legrosszabb amit vehetsz. Szinte azonnal folyik tőle a szemem, emelett ki is szárad es homalyosan latok vele.


Ha teheted inkabb ne az ofotertban vasarolj lencset, vagy foleg ne ezt. Par baratomnak volt meg balszerencseje ehhez a lencsehez... Elviselhetetlen.

Senkitol nem hallottam meg jokat rola.


A napi lencsem, ami nem hidrigenszilikon alapu ultrataereszto hogy 14 orat is bent lehet, azzal minden tokeletes. Az nap vegere nem tapad a szememre 8 ora utan se, ez a havi szutyok meg 2 ora utan kivehetetlen.

2017. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az ofotertről nekem sincs jó véleményem. Mikor elsőnek bementem hozzájuk, karácsonyi akció volt, ingyenes lencsét kapok meg megtanítanak szlogennel. Bementem nagy örömmel, hogy de jó lesz. Vizsgálat után visszahívtak. A nő olyan bunkó volt, hogy az élettől is elment a kedvem. 5 perc után ahogy próbálgattam berakni, szólt a kollégának, ő rendes volt, segíteni akart egyébként, hogy ne üljön ott velem, mert erre nincs idő meg senkit nem érdekel. Meg ha nem tudom berakni 5 perc után akkor nem is fogom soha, hagyjam, majd pár év múlva visszajövök. Mondtam neki, hogy ne haragudjon már, hogy most először akarok a szemembe nyúlni 20 év alatt és nem megy egyből. Na akkor felháborodott, mondta, hogy ez nem való mindenkinek, megkapom a csomagomat meg ha nagyon akarok visszajöhetek még gyakorolni másnap. Nem mentem :D

Itthon egyedül egy hónap alatt megtanultam. Utána visszamentem hozzájuk szerződéskötésre, hogy kapok havonta lencsét egy összegért, tetszett az ajánlat. De az a lencse nagyon rossz volt, begyulladt tőle a szemem, folyamatos szemcsepp kellett, amiket adtak kétszeres ára volt az online shopban, de vigyem. Attól sztem még rosszabb lett..

Azóta pihizek, mostanában rendeltem, de szúr meg nem pattan rá a szememre, csúszkál rajta...

Bocsi a hosszú sztoriért, de az ofotertről ennyit! :D Eleve kontaktlencse szerződést adni, illesztés nélkül, mikor panaszkodtam is, hogy nem jó. Mert ha még nem egy nagy optikalánc lenne...Akkor oké.


Hova menjek Nyíregyházán illesztésre? Valaki tud valami jobb helyet?

2017. dec. 1. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem meg havi lencséből csak a biofinity jó, a többi írritálja a szemem , egyénfüggő
2017. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még mindig a szemészorvos lenne a legjobb opciód
2017. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megyek kontaktlencse illesztésre kifejezetten. Nem rendelek többet, nem éri meg kísérletezni. :D Köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 1. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!