Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan akinek a szülei...

Van olyan akinek a szülei kiskorában nem vették észre, hogy kancsal, kettős látása van vagy az orvosok hibáztak így az érintett szem gyakorlatilag megvakul: tompalátás következik be?

Figyelt kérdés

Ugy tudom,hogy ez gyerekkoromban kezelhető lett volna,6-7 évesig,viszont így enélkül most már nem kezelhető felnőttkorban,vagyis az éríntett szem gyakorlatilag megvakult.6 éves kor

után a látórendszer fejlődése megáll, és a tompalátás egy életre megmarad. Jelen esetben minél korábban elkezdik a kezelést, az annál

hatásosabb lesz.



2017. júl. 1. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen ember van. A szülők hibáztak ilyenkor. A szemészorvos, kezeli és felállítja a terápiát ha szülő elviszi a gyermekét hozzá.

Jól tudod, 6 éves korig kezelhető. Jól tudod, amblyopiás lesz, azaz tompalátó.

2017. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt, +6-os a bal szemem, a másik szinte tökéletes. És én nemcsak foltokat látok vele, hanem egész jól,szóval szerintem megjavult volna, ha észreveszik.

Hibázott a védőnő, a gyerekorvos és legfőképp a SZÜLŐ.

Ja és én kancsal sem vagyok, semennyire nem.

Hány és hány ilyen ember lehet még. Ugyamis bevett gyakorlat, hogy csak iskolába kerüléskor kegyeskedik ellenőrizni a gyerekorvos. Nem is őket szidom, hanem azt, hogy ennyi idő után, nem hoztak rá egy törvényt, kötelezően. Meddig tartana megnézni, hogy lát-e a gyerek egyik szemével vagy nem? 5 perc? Szerintem annyi sem. Ez az egész botrányos egészségügy egyik legnagyobb szégyene. Megmagyarázzák azzal, hogy nem voltak szemüvegesek a szüleid, akkor biztos jó a tiéd is. Milyen elavult módszer ez? Igen, nincs szemüveges a tág családban sem, elvétve egy sem, attól az enyém és a tesómé rossz.

Magyarázd meg a paraszt bácsikának, hogy miért nem vitt el orvoshoz 20 évvel ezelőtt,miért nem gondolt rá. Elvitt minden vizsgálatra, oltásra, amit mondtak neki, de ő ilyenről nem is hallott. Biztos vagyok benne, ha mondják, ő is foglalkozott volna vele. Nem vett észre semmit.

Hatalmas hátrány, sportban, autóvezetésben, olvasásnál és még nagyon sok mindenben. Hiába a szemüveg attól sem látsz jobban.

21/l

2017. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!