Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse napi vagy havi?...

Kontaktlencse napi vagy havi? Melyik éri meg jobban? Melyik a kényelmesebb?

Figyelt kérdés
2017. júl. 4. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Eoptika.hu

Itt meg tudod nézni,hogy melyik éri meg jobban.

Hogy érted,hogy melyik kényelmesebb?Nyilván a havi lencsével kevesebb a cécó,nem kell naponta cserélni.

2017. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eleinte mindenképpen a napit javasolnám, ahogy az orvosok is. Ezt azért szokták mondani, mert ezzel eleinte könnyebb hozzászokni. Majd amikor úgy érzed, hogy megszoktad, hogy reggel be, este ki, és nem történik olyan baleset, hogy véletlenül abban alszol el, vagy túl sokáig van bent akkor azután jöhet a havi. (Mert ha a napi bent marad az nem okoz akkora irritációt) Ha azt nézzük, hogy melyik éri meg jobban, akkor szerintem a havi vagy a heti. Én eleinte ugyan így csináltam ahogy leírtam, és a napim 12.000 volt 2 hétre. Remélem tudtam segíteni :) 18/L, 3 éve kontaktlencsés
2017. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nagyon sokáig havi lencsét hordtam, de két éve váltottam napira. Az oka nálam az volt, hogy olyan munkám lett, ahol napi nyolc órát a monitor előtt ültem, és gyakran kiszáradt a szemem, ezért kényelmesebb volt, ha szemüvegben dolgoztam. Emiatt sokszor csak hétvégén raktam be lencsét, így viszont gazdaságosabb volt napira váltanom. Azt csak reggel beteszem, este kidobom. Közben lehet, hogy 4-5 napig nem hordok lencsét egyáltalán. Kontaktlencsefolyadékot sem kell azóta vennem, hiszen nincs tárolás, tisztítás. A behelyezésnél sóoldatot használok, ami ugyancsak olcsóbb. Nem feltétlenül értek egyet azzal a fentibb véleménnyel amúgy, hogy kevesebb a cécó a havi lencsével, pont a tárolás és tisztítgatás miatt.


Ha minden nap hordod a lencsét, akkor a havi lencse azért kifizetődőbb.

2017. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!