Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényérzékeny vagyok. Mit tegyek?

Fényérzékeny vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve már csak polaroid napszemüveggel tudok napra menni, mert annyira irritáló, ha a szemembe süt a napfény. Még az is zavar, ah olyan helyre nézek, ahová odasüt. Sőt egy pár hónapja már a monitort sem tudom sokáig nézni. Ez elég zavaró, mert nagyon könnyen el is fárad, kiszárad és fáj is néha :/ Lehet, hogy kellene szemüveg is, de nem tudom, hogy el merjek-e menni szemészhez, mert ha szemüveget kellesz viselnem, akkor hogy fogom a napszemüveget? Ez eléggé frusztrál. Esetleg valakinek volt már hasonló problémája? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 4. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Száraz szemre használj műkönnyet.
2017. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"A fényresötétedő szemüveglencsék ideális megoldást nyújtanak mindenkinek, akik nagy jelentőséget tulajdonítanak annak a kényelemnek, amit egy olyan szemüveg jelent számukra, amely beltéren és kültéren egyaránt viselhető, hiszen az éleslátás élményét és a napszemüveg funkcióját egyaránt nyújtani tudja. Különösen ajánlottak azok számára, akik érzékenyek a nappali fényviszonyokra és a napfényre."
2017. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is fényre sötétedő lencsék vannak a szemüvegemben, de tudsz dioptriás napszemüveget is csináltatni, igaz, eléggé drágák ezek.

Ha számítógép előtt dolgozol célszerű monitorvédő szemüveget felvenned, sokat jelent,időnként állj fel, pihentesd, nézz hosszabb távra, csukd be ha rövid időre is a szemed.Használj műkönnyet, igyál sok folyadékot.

2017. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. aug. 8. 08:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez ördögi kör, én is jártam így. Az állandó napszemüveghordástól még jobban elszokik a szemed a fenytől és még fényérzékenyebb lesz...


Ha amúgy is kell szemüveg, akkor fényre sötétedőt kell csináltatni. Vigyázz több fajta van! Van olyan ami a látható fényre sötétedik és van olyan (a többség) az UV fényre. Az UV fényre sötétedő lencsék nem jók pl. autóvezetéshez, mert az autó szélvédője szűri az UV-t, így a legnagyobb napsütésben se sötétedik be.


+még a műkönny az tényleg jó pl. Optive

emellett szép fokozatosan le lehetne szokni vagy visszább kellene fogni a napszemüvegezést, hogy az ördögi kör effektus megszünjön. A szem a pupillák beszűkitésével ugyanis maga is védekezik az erős fény ellen. Szűk pupilláknál kevés fényt enged be. A napszemüveg mögött jobban kitágulnak a pupillák, hosszú távon elfelejtődhet a pupillák összehúzását szűkítő reflex.

2017. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!