Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Voltam ma a szemészeten az...

Voltam ma a szemészeten az orvos azt mondta semmi akadálya, hogy kontaktlencsém legyen. Nem lehet kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Elmentem az optikába,ahol azt mondták, hogy először szemüveg kell, meg, hogy nem lehet kontaktlencsém. De ezt így már az ajtóban. Semmit sem mondtam, neki. Ez szemüveg, amit felírt az orvos. Mondta. Egyébként van jelenleg is szemüvegem. Elég lekezelően mondta ezeket, pedig az orvos azt mondta, hogy lehet. Most akkor lehet vagy nem? Én ismerek olyat, aki csak kontaktlencsét visel és semmi baja. Akkor nekem miért kell hozzá szemüveg?

2017. aug. 14. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Válassz másik optikát, ha ilyen bunkók. :)

Alapvetően valóban javasolt a szemüveg is a kontaktlencse mellé, mert az nem tesz jót, ha folyamatosan hordod. Pl. ha lebetegszel, könnyen begyulladhat a szemed is, ha nagyon fáradt vagy, lencsével sokkal homályosabban látsz. Meg nem árt, ha néma "pihen" a szemed.

A másik, hogy ha valaki soha életében nem hordott szemüveget, akkor a látás módosulása miatt előbb azt javasolják, hogy ne legyen belőle szédülés, rosszullét a szokatlan módosulás miatt - de ez rád nem vonatkozik, ha szemüveghez vagy szokva.


Esetleg a korodból adódóan? Sok optikus nem szokta gyerekeknek javasolni a lencsét, mert nem tudnak kellően óvatosan bánni vele. De csak tippelek, nem tudom, mi lehet az oka.

Ha a doki azt mondta, hogy lehet, akkor keress egy másik optikát, a szemüveg receptet meg hagyd otthon, megvizsgálnak helyben, és megmondják, hogy milyen erős lencse kell. Akkor nem fognak kötözködni, hogy de a recepten más van. :)

2017. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.
2017. aug. 14. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó, ha szemüveget is hordasz néha. Én csak azt hordok már évek óta, a kontaktlencse valahogy nem az én világom.


Ha a doki azt mondta, hogy lehet, akkor keress egy másik optikust, aki segít benne.

2017. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!