Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nulldioptriás szemüveget...

Nulldioptriás szemüveget tudnak csinálni optikában vagy ezt boltban kell venni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát az az jelenti, hogy üveget raknak a keretbe- meg tudják csinálni optikában de a keret drágább lesz, mintha keresnél egy boltot ahol lehet ilyeneket kapni.
2017. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Istenem, még egy hipszter/önjelölt titkárnő.

Miért nincs nektek - a tényleg rövidlátók helyett - mínusz 5-ös szemetek, aztán akkor szexiskedhetnétek vele kedvetekre?

2017. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
fiú vagyok :DDD nem akarok szexiskedni, jogosítványomba bekerült a 01.-es kód viszont a látásommal semmi gond nincs, viszont az orvos ragaszkodott hozzá (véleménye szerint máshogy reagál a szemem a fényre mint másoknak és ezért felírt egy olyan szemüveget amely ezt korrigálná, potom 80 ezer forintért) vezetés közbe viszont semmi ilyet nem tapasztaltam, pedig mentünk nappal szembe, nappal hátnak, este is, de semmi gond nem volt, viszont mivel hordanom kell vezetés közben szemüveget, ez tűnt a legkézenfekvőbbnek, úgy néz ki mint egy normál de mégsem az, rendőrnek meg tök mindegy hogy én miért hordok szemüveget, csak legyen rajtam vezetés közbe, nemde?
2017. aug. 22. 08:54
 4/15 Kincsesne ***** válasza:
Minek?
2017. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-nek: leírtam hogy minek
2017. aug. 22. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:
Talán menj egy másik szemészhez, hogy ő mit mond, ha tényleg baj van a szemeddel( még ha te nem is érzed úgy) akkor ne kamu szemüveged legyen.
2017. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

megmondom őszintén, sok kedvem már nincs kínlódni ezzel a jogosítvánnyal, örülök hogy elsőre meglett minden, aztán megint én szenvedjek amiatt hogy egyik orvos ezt mondja a másik meg azt, még a végén kitalálják hogy jogsim se lehet


szóval köszönöm a válaszokat, de mostmár megoldom!

2017. aug. 22. 22:29
 8/15 anonim válasza:
Bemész egy optikába és veszel egy szimpatikus keretet. Eleve van benne lencse, nulldioptriás, nem kell másikat belerakatni. Csak ügyelj, hogy a) ne legyen eleve karcos, b) ne karcold össze, ez a lencse nincs ellátva semmiféle védelemmel, lehet, hogy sérülékeny. Ja, és ha ilyen kódod van a jogsidban, a rendőr ellenőrizheti, hogy van-e TARTALÉK szemüveged!!!! Merthogy az is kell ám! :( Esetleg nem mondhatnád, hogy kontaktlencsét viselsz? Ebben az esetben is kell tartalék, de elég csak egy keretet megvenned nagyjából a semmiért...
2017. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nos mivel csak 01-es kód van bejegyezve és nem 110-es (ami a tartalék szemüveget jelenti) egynek kell nálam lennie, egész pontosan hordanom kell azt vezetés közbe
2017. aug. 23. 07:18
 10/15 Szabó Szabolcs 73 válasza:
Nem fognak vele foglalkozni a rendőrök.
2017. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!