Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nap végére homályosan látok a...

Nap végére homályosan látok a sok monitor előtt üléstől. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy elég modern gépem van a munkahelyen, de sok a munka, ebédelni is alig van időm. Tavaly voltam szemvizsgálaton, az egyik szemem -0,5, a másik -0,75-ös volt, írtak fel szemüveget, de azt mondták, hogy csak akkor használjam, ha távolra kell néznem, mert ilyen fokú romlásnál a folyamatosan hordás csak ronthat a helyzeten.

Reggel, mikor elindulok a munkahelyre általában még jól látok (bár azt vettem észre, hogy a tavalyihoz képest romlott a szemem), de nap végére teljesen elfárad a szemem, mikor kijövök az épületből tiszta homály minden. Utánaolvastam, és elvileg óránként 10 perc szünetet kellene tartani a monitor előtt dolgozóknak, valamint 8 órából csak 7 lenne gép előtt tölthető, a maradék egy órát papírmunkával kellene eltölteni.

Nálunk a főnökség csak annak nézi el, hogy kijár, aki dohányzik, a többiek mesélték, hogy régen lejártak 2-3 óránként 10 percre és rájuk szóltak, mostanában páran lemennek a dohányzókkal 2 óra körül egy 10-15 percre és nemrég emiatt is szóltak nekik.


Mit lehet tenni ilyen esetben? Vannak monitorvédők, vagy valamilyen védőszemüveg a monitor ellen? A fényerőt már próbáltam levenni amennyire csak lehet, de nem sokat segített.


2017. aug. 25. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

egyszerű:

gúvadod a monitort, a sok kis szirszar betűt/számot, fárad a szemed, és indokolatlanul igénybe van véve. Teljesen más, mint ha filmet nézel, játszol a gépen, mert akkor nem koncentrálsz/gúvadsz adott pontokra, hanem összességében figyeled a monitor képét. A fényerő csökkentése nem segít. Lehet kapni speciális "szemüveget" direkt monitor előtti munkához. Klasszikus szemüveg keret, de nem lencsék, hanem lyukacsos fekete lapok vannak benne, a lyuggatáson nézel keresztül. Munkatársamnak ez bevált. Én is észre vettem, hogy sokat romlott a szemem, mióta 4 éve irodai munkám van (átkozom a napot, amikor ide jöttem), azóta addig eljutottam, hogy majdnem hozzá kell érjek az előttem haladó autóhoz ahhoz, hogy a rendszámát lássam, de nemsokára szabulok az irodából, és soha többet számítógép!!!!

Ja, előtte egész életemben a számítógépes játékok, konzolok megszállottja voltam (vagyok ma is), de soha nem vettem ez előtt észre romlást, csak amióta naphosszat adatokat gúvadok a monitoron.

Megoldások:

1. próbáld ki azt a szemüveget, amit írtam. Nem tudom hogy hívják, google a barátod, biztos megtalálod, munkatársamnak bevált

2. hagyd a francba azt a melót, pláne ha ilyen hajcsár gané helyen vagy, és keress olyat, ami nem számítógép előtt ülős, és még szereted is csinálni (én taxis lettem bakker, diplomával, nyelvvizsgával, mert ezt szeretem. Most párhuzamosan nyomom a taxit meg az irodát, de az irodának szeptember végével vége, és soha többet nem akarok visszakerülni, még havi 1-2 millás fizuért sem!!)

3. Szokj rá a cigire, és akkor leengednek a bagósokkal cigiszünetre :) Nem a legjobb és legegészségesebb megoldás, de van olyan ismerősöm, aki szintén azért szokott rá anno a cigire, mert ugyanígy a bagósoknak engedtek szünetet, a nem dohányzóknak meg nem

2017. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos én is hasonlót tapasztaltam. Otthon 8-9 éves korom óta volt számítógépünk, elég sokat játszottam, gépeztem, de nem tapasztaltam szemromlást. Pár éve, mióta elkezdtem dolgozni kezdett el romlani a szemem, először mindkettő 0,5 volt, majd az egyik 0,75 lett, szerintem most már mindkettő romlik, mert egyre kevésbé látok távolra.

Eddig szemerősítő, szemvédő vitaminokkal próbálkoztam, de nem sokat segítenek.


Én is gondolkodtam rajta, hogy váltok olyan munkára, ahol nem kell, vagy ha kell is nem naphosszat a gép előtt ülni, de a szakmámban mindenki gépen dolgozik. Már gondolkodtam azon, hogy van-e olyan állás, ami gépen kívüli és tetszene, de az ilyenekhez másik diplomát kellene szereznem, ami több év. Ami érdekelne, az az ált. iskolai tanár, de még ha el is végezném, a fizetésük igen kevés, a másik a pszichológus, de azt hallottam elég nehéz elvégezni, így munka mellett nem biztos, hogy bírnám.


A lyukacsos szemüveget már próbáltam, de sajnos nem tapasztaltam változást, viszont eléggé zavart, lassított a munkámban.


Nem akarok dohányozni, mert eléggé ellene vagyok, bár azon már gondolkodtam, hogy lemegyek egy szállal a kezemben mondjuk óránként és nem gyújtanék rá, de ha épp akkor lent szívja már is, akkor elég könnyen lebuknék. Én is ismerek olyat, aki csak emiatt szokott rá, hogy lemehessen szünetre.


Az a megoldás a legszimpatikusabb, hogy váltsak. Én még csak 4 hónapja vagyok itt, az elődöm 1 évet bírt. Ledolgozta a napi 8,5 órát, sokszor 9-9,5 órát ült benn az irodában, majd ment haza és este 11-ig folytatta a munkát - ő is szemüveges volt.

Igazából már elkezdtem nézegetni az állásokat, 1-2 helyre pályáztam is, hátha akad jobb.

2017. aug. 25. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehet nem értesz egyet, de nem az a jobb ami többet fizet. Az a jobb, amit jobban szeretsz.
2017. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az a jobb, amit jobban szeretek és meg lehet belőle élni :) Szerintem felesleges olyat kitanulni, amit szeretek, de a fizetés csak a lakbérre elég, mellette meg vállalhatok másodállást, hogy ne haljak éhen.
2017. aug. 27. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!