Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 43 éves vagyok, eddig szemüveg...

PoczokLacika kérdése:

43 éves vagyok, eddig szemüvegem nem volt. Mostanában az apró betűk, közeli dolgok homályosak. Szemüveg kell érzem. F ontos szakorvoshoz fordulni, vagy egy optikus boltban elég a látásvizsgálat és szemüveget készítenek?

Figyelt kérdés
2017. aug. 28. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes szemészetre is elmenni, és utána az optikushoz. Az optikus csak azt nézi milyen lencse kell, a szemészeten picit többet. Talán a legbarátibb orvosi vizsgálat ha időpontra mész, érdemes beugrani.
2017. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell szemesz egyaltalan. Az optikus eleg, sot meg az is jo ha veszel egy sima olvaso szemuveget, a patikaban is lehet kapni, eleg neked a leggyengebb.

Az ami neked van mint problema, termeszetes dolog, majdnem mindenkit erint 40 felett.

2017. aug. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szemesz. Legalabb elso alkalommal jo lenne egy atfogo vizsgalat, ami megelozhet kesobbi esetleges nagyobb bajt, pl. retinavizsgalat, csarnokviz-nyomas, stb. Ha minden rendben van, akkor eleg, ha par evente megnez a doki, de legalabb eloszor, nezze meg a szemeidet egy doki rendesen.
2017. aug. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szemész vált be jobban.
2017. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

2-es valaszolo vagyok.

Ertem mostmar hogy Magyarorszagon miert kell ekkora varolistakat vegigvarni egy szakorvoshoz, vagy egy szakvizsgalatra. Nem csoda ha barki minden aprosaggal odamehet. En Ausztraliaban elek, es itt ezzel a korzetorvos nem adna beutalot a szemeszhez, csak az optikushoz ha mas panaszod nincs. Amugy az optikus is meg tudja allapitani hogy all-e valami komolyabb problema a hatterben. Beutalo nelkul meg szemeszhez mesz nalunk, akkor haromszor annyit fizetsz. Ja mert itt egy szemorvosi vizsgalat 200-300 dollar. De most mar ertem hogy miert.

2017. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is teljesen felesleges vizsgálatokra mászkálni. Teljesen egyértelmű, hogy mi az oka, meg az is, hogy mit lehet ellen tenni. A szemész sem fog többet mondani, más szembetegség meg nem pont ebben az 1 hónapban fog éppen keletkezni. Kipróbálod, hogy melyik pluszossal látsz rendesen, aztán csókolom.
2017. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#2: Csakhogy patikákban/boltokban kirakott olvasószemüvegeket egy adott profilhoz csinálják és hiába látsz vele jól, hosszú távon csak elrontja a szemedet. Nem véletlenül méregetik a szem tulajdonságait az optikákban mielőtt elkészítik a szemüveglencséket.
2017. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Olvasószemüvegről beszélünk. Lehet, hogy naponta 20 percet sincs az ember fején.
2017. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szemésznek ki kell zárni a szembetegséget,tehát ő megvizsgálja a szemfeneket meg a szem elülső részét.A dioptriát viszont egy jó optikus kell,hogy meghatározza.Nem azért mert az orvos nem tudja...de ő kevesebbet foglalkozik szemüveg kiirással.Általában ez az aszisztense dolga.
2018. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!