Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kisebb dioptriájú lencsét kaptam?

Kisebb dioptriájú lencsét kaptam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már lassan 1 éve, hogy szemüveg után kontaktlencsét hordok. Úgy vettem észre, hogy azóta kicsit romlott a szemem, így hát elmentem 2 hete szemvizsgálatra. Aztmondták, hogy van egy kis változás, rendeltek nekem egy havi próbalencsét. Eddig a bal szemem +0.70 volt, a jobb pedig -0.50. Most a bal ugyanugy maradt +0.70, de a jobb -0.25 lett. Nem értek nagyon ehhez, ezért szeretném egy okosabb ember segítségét kérni, hogy most akkor a jobb lencsém gyengébb lett? Számít a - +? Mert úgy mentem oda, hogy romlott a szemem, és nem gyengébb lencsét szeretnék kapni. A doktornőtől időm se volt megkérdezni úgy rohant.:/



2017. szept. 3. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyengébbet kaptál. A mínuszos lencse azt jelenti, hogy rövidlátó vagy a jobb szemeddel (a pluszos lencse pedig a távollátást korrigálja). Egyébként ha jól látsz vele, akkor nincs probléma, egyéb esetben meg menj vissza, hogy rosszul mérték be.
2017. szept. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!