Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasótáblán a vonal feletti...

Olvasótáblán a vonal feletti betű kb. hány dioptriának felel meg?

Figyelt kérdés
A táblák közepénél van egy vonal, a felette lévő betű elolvasása már nehézkes, nem is sikerül. Ez hány dioptriás szemüvegnek felel meg körülbelül?

#rövidlátás #olvasótábla
2017. szept. 5. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugye most nem tőlünk akarod megtudni milyen szemüveg kellene?????
2017. szept. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés. Mire számítsak KÖRÜLBELÜL. Ott volt a bűvös szó.


Egyébként téged már páran leszóltak ezen az oldalon, most már értem miért. Nem hülyeségből zuhantál le pár nap alatt 20%-ot.

2017. szept. 6. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:

-1,5 körül.

Itt is tájékozódhatsz: [link]

2017. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. Sok esetben különböző emberek azonos fénytörési hibával is mást tudnak elolvasni. Részben az agyban dől el a dolog.
2017. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A dioptria meghatározás sokkal bonyolultabb mint azt egyesek gondolják.Ilyen könnyen nem lehet erre választ adni,mert akkor mindenki tudna szemüveget kiirni.Lehet +/- cylinder,sphera,vagy akár ezek kettö kombinácioja.De még olyan is van,hogy nem dioptria hiányában nem látunk jol,ennek oka lehet valamilyen szembetegség,vagy akár születési tompalátás,amikor a látás nem fejlödik ki,és nem segit a dioptria sem.
2017. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, akkor azért van, hogy ismerősöm 2 dioptriával már a szobából is alig talál ki, ehhez képest nekem a negyede is elég lenne kb., egyáltalán nem korlátoz a napi életben.


Sajnos másfél hónapra adtak időpontot szemészeten... -.-

2017. szept. 7. 08:19
 7/8 anonim ***** válasza:
A dioptria nem lineárisan változik az éleslátás távolságával, szóval 0.5 nem biztos, hogy elég lesz. Nekem a vonal alatt még megy 1, néha 2, és -0.75 így.
2017. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik -1,25 a másik -1,75 kb. a vonalig látom én is.
2017. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!