Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Második betanulás (óra)...

Második betanulás (óra) alkalmával is csak az egyik szememre ment fel a kontaktlencse. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tudom a második még édeskevés, de az optikus azt mondta ha legközelebb sem megy be akkor el kell felejtenem a kontaktlencsét. Gyakorolni nem tudom itthon mert nem adja oda a kontaktlencsét pedig szeretném gyarkorolni azt mondta nézzek videót, de hát mindenki tudja hogy az közel sem olyan mint mikor magam próbálom. A fő probléma hogy az ujjamat elviszem más irányba amikor félre nézek ha ez meg a szempilla lehúzás megvan akkor a lencse bemegy a másik (bal) szememre még nem sikerült de nem is próbáloztam vele annyit. Mi legyen? Feladás vagy esetleg más optikust kérjek meg aki türelmesebb?

2017. szept. 12. 17:26
 1/2 anonim válasza:

Nekem első betanítás után ment, szóval lehet, hogy nem mondta el, hogy milyen "trükkökkel" lehet egyszerűbb ez a művelet. Nekem azt javasolták, hogy a nem berakós kezemmel a felső szempillákat fogom le, a berakós kezem középső ujjával lehúzom az alsó szemhéjamat, és a mutató ujjammal pedig berakom. Nem igazán kéne mozgatni a szemedet közben, de ha mégis, akkor tartsd a ugyan ott a lencsét, és amikor visszafordítod a szememet, akkor egy kicsit (nem vadállat módjára) nyomd meg a lencsét, hogy kimenjen alóla a levegő, és utána pislogsz egy keveset. A nehezebben elérhető szemedbe (gondolom, hogy mivel ez neked a bal szemed, így te jobbkezes vagy), próbáld meg más szögből berakni. Ezt a szemedet is ugyan úgy lefogod, ahogy a másikat, csak ebbe ne oldalról, hanem alulról próbáld meg belerakni. Utána ugyan úgy megpróbálod kinyomni egy kicsit a levegőt. Teljesen nem fog kimenni, csak a pislogás után, de legalább egy kicsit megtapad a lencse.

Még egy jó tanács lehet, hogy a lefogós ujjaid legyenek teljesen szárazok, a berakós ujjad és a lencse pedig ne tocsogjanak a "löttyben", hagyd egy kicsit száradni, de ne teljesen, csak félszárazra.

Nem tudom, hogy a kiszedés mennyire megy, de azt is lehet többféleképpen. Az egyik az, hogy lefogás után lefelé húzod, és úgy egy kicsit meggyűrődik, és utána meg tudod fogni. A másik (, amit én személy szerint jobban szeretek), az az, hogy lefogás után a mutató- és hüvelykujjaddal összecsíped, és akkor rögtön ki tudod szedni. Remélem segítettem ;)

És ne legyél mérges azért, mert nem adta oda, hiszen ha nem tudod még rendesen használni, akkor baj lehet belőle.

Azt remélem tudod, hogy a lencse nem helyettesíti a szemüveget, tehát attól, hogy lencsét használsz, kell, hogy legyen szemüveged.

Ha van még bármilyen kérdésed, akkor szólj nyugodtan, és megpróbálok segíteni. :)

2017. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Ment a zöld kéz. Egy ismerősöm felajánlotta hogy gyakorol velem ő máskép látja azt mondta gyakoroljam hogy széthúzva tarrom a szemem.
2017. szept. 14. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!