Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valóban igaz, hogyha elkezdesz...

Valóban igaz, hogyha elkezdesz szemüveges lenni, csak romlik a látásod utána?

Figyelt kérdés

napi 6 órát minimum gép előtt ülök munkába. Elég sűrűn jelentkezett a szemfáradtság, pirosság, és a szemöldököm körüli fájdalom. Elmentem szemészetre, ott azt mondták, nagyon fáradt a szemem, és felírtak egy szemüveget, amire azt mondták, egész nap rajtam lehet, de gépezésnél mindenképpen.

Ezt elújságoltam egyik kollégámnak(szemüvegess), aki azt mondta, neki fokozatos romlott a szeme mióta szemüveges.

A másik kollágm pedig azt mondta, neki a tesójának volt így. Ez a romlás nem csak azért van mert alapból romlana a szem szemüveggel meg szemüveg nélkül is?


2017. okt. 3. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is folyamatosan romlik hogy rohadjon meg -.-
2017. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek évek óta -4-en stagnál a látása (kontaktlencsés), nekem -2,5-ről javult -1,5-re szemüveggel, szóval szerintem a szemüveg nem befolyásol semmit.
2017. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szemüveg annyit befolyásol - már ha nem erről a felesleges kék fény szűrős izéről van szó, hanem rendes mínuszos szemüvegről, - hogy a szemüveg nélkül már rosszabbul fogsz látni, mert mind a szem, mind az agy elszokik a korrigálástól. Ez -1 dioptria körül azért abszolút nem mindegy, -5 -nél viszont nyilván az.
2017. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ellustul a szemed.

Egy pl.


Nekem a szemem mínusz 7-es.

Értelemszerűen így az utcára sem tudok kimenni.


Anno, amikor a szemüveget csináltattam, akkor még kicsivel kevesebb volt a dioptria, illetve fokozatosan akarták a szemem hozzászoktatni, így az lett 4-es.


Sajnos kb. Harry Potter szerűen reggelente elsőként a szemüvegemhez nyúlok.


Majd beteszem a megfelelő lencséket.

Amikor végeztem a nappal, csak itthon vagyok már, akkor szemüvegre váltok.

Pár percig, max negyed óráig nagyon rossz, de nagyon hamar alkalmazkodik a szemem. (most is szemüvegben vagyok)


Próbálj néha szemüveg nélkül lenni, csinálj szemtornákat.

2017. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!