Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 éves lánynak lehet kontaktl...

14 éves lánynak lehet kontaktlencséje? Vagy csak ilyen 1szer hasznalatos napi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 2 éve vagyok szemüveges. Es szeretnék kontaktlencsét. Vagyis felváltva a kettot. H egyszer egyik, máskor másik. Szerintetek 14 evesen ez hulyeseg? Kapnek egyaltalan?

Attol is felek h nem tudom berakni:/

Valaszokat elore is koszi❤



2017. okt. 8. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

1. A kontaktlencse nem olcsó mulatság, szóval ebbe a szüleidnek igencsak van beleszólása.


2. Azt nem tudom, hogy ennyiidösen lehet-e használni, ezt egy optikusnál tudod megérdeklödni.


3. De mindenhol elöször megtanitanak a ki-berakásra (van direkt gyakorlólencse az optikusnál), meg a kezelési szabályokat is elmondják.


4. Viszont a lencse használata igen sok felelöségtudatot igényel, mert különben - nem megfelelö higiénia esetén - a szemed komolyan károsodhat, ami utána nem visszafordítható.

2017. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 14 éves kortól lehet használni, ha csak néha van rá szükséged, akkor mindenképpen a napi lencsét vedd, mert az a leghigiénikusabb, és egy havi lencsét akkor is havonta kell cserélned, ha csak négyszer volt a szemeden abban a hónapban, napi lencsénél folyadékot sem kell venned, ami szintén drága.
2017. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 14 éves kortól már lehet.

Egyáltalán nem hülyeség, bár kérdés, hogy miért szeretnél lencsét. Ha azért mert pl. valamit sportolsz és zavar a szemüveg, tehát csak alkalmanként használnád, akkor a napi a legjobb választás. Ugyanakkor, ha lencsét szeretnél használni, a szemüveget pedig csak hébe-hóba, otthonra, akkor lehetséges, hogy jobban megéri havi lencsét választanod. Ezeket majd ott is meg fogják kérdezni, elmondod és majd közösen megbeszélitek, hogy akkor mégis mi legyen.

Meg fogják neked tanítani, hogy hogyan kell berakni, kivenni, ápolni, tárolni stb., tehát akkor majd mindent meg fogsz tanulni, amire szükséged lesz. Egyáltalán nem olyan macerás vagy bonyolult, mint amilyennek tűnik, gyorsan bele lehet jönni.

2017. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziaa

Először is ha csak 2 éve vagy szemüveges, tedd össze a kezed. Elvileg lehet már 14 évesen kontaktlencséd, valószínűleg napit ajánlanak. Nagyon higénikus, de szerintem abszolút nem jó. Az én szemészem azt mondta, hogy ha nem akadályoz a szemüveg, vagyis ha nem vagy extrém sportoló vagy ilyesmi, akkor nem ajánlja 16 év alatt. Nem tesz jót a szemnek, 14 évesen az ember még növésbe van(tudom 16 évesen is, de akkor nem nagyon nőnek a lányok 6-7 cmt). Én 3 éves korom óta vagyok szemüveges, 16 évesen lettem kontaktlencsés, de már kezdem nagyon únni. Újabban inkább szemüveget hordok, a kontaktlencsével sok a macera. Na mind1 az a lényeg,hogy szerintem 14 évesen még nem biztos,hogy jó dolog kontaktlencsét hordani, és a napi lencsével nagyon vigyázni kell mert könnyen szakad!!!(tapasztalat) tudom nagyon nehéz kivárni a 16 éves kort, de megéri. Szemből csak 2db van életedben. vigyázz rá❤ ha valamilyen kérdésed van nyugidtan írj

18/L

2017. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!