Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A tórikus lencse adatai...

A tórikus lencse adatai mennyire egyeznek meg a cilinderes szemüveg adataival? Ill. a "mért adat" esetén mekkora a korreláció?

Figyelt kérdés
Engem leginkább a tengely érdekel. Tehát, ha nekem felírt az orvos cilinderes szemüveget, és ott megadta a tengely adatait, illetve felírta a "mért adatok"-at is (amik valamennyire eltérnek a szemüvegétől), szintén tengellyel, akkor ezek alapján milyen kontaklencsét rendeljek (kontaklencse már volt felírva, így a görbületet tudom)?
2017. okt. 8. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Most akkor megvannak az adatok vagy nem? Ha igen, akkor olyat rendelj, ha nem, akkor meg menj el kontaktológushoz.
2017. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 rész van a szemvizsgálati lapon, "mért adatok", illetve a felírt szemüveg adatai, valamennyire eltérnek egymástól (bár eleve enyhébbet kértem, de az axis elég furán tér el meg nem is hiszem, hogy az gyengítene bizonyos értelemben). A mért adat a kontaklencse adatai lennének? Eredetileg kontaklencse miatt mentem (1 éve), de végül nem az lett felírva. A görbület pl. nem lett felírva (másodszori elmenetelnél lett; csak ott meg nem tórikust írt fel, ideiglenesen csak szférikus akartam először árprobléma miatt).
2017. okt. 8. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. A mért adatok a refraktométerrel mért adatokat jelentik.
2017. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!