Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések, nincs...

Kontaktlencsések, nincs valami egyszerűbb módszeretek amivel ki lehet venni a lencsét a szememből?

Figyelt kérdés
kb 1 hete van kontaktlencsém, a berakás még úgy-ahogy megy, de a kivétellel van hogy 20 percig is elszórakozom. Nincs erre valami egyszerűbb módszer mint az összecsippentés?
2017. okt. 15. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Wow, nekem pont a kivétel volt egy másodperc, betenni viszont szó szerint fél órákat szenvedtem, ami miatt le is mondtam róla. Kiszedni tényleg nagyon könnyű, olyan mintha a saját szemgolyódat akarnád összecsippenteni, megcélzod a közepét és hagyod, hogy leváljon a szemedről. Szerintem erre nincs másik módszer, de az biztos, hogy idővel egyre könnyebb és könnyebb lesz.
2017. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt sem hiszem, hogy van más módszer, mint az összecsippentés... Elég különleges lehet az eseted, az én tapasztalatom ugyanaz, mint az elsőé: berakni nehéz lehet a lencsét, kivenni egy mozdulat, az sosem okozott gondot. Erős könnyezésnél még magától is kijön. Amint összecsippented, máris elválik a szemgolyótól, az alakváltozás miatt, nem tudom, mi lehet nálad a gond.
2017. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleinte én is sokat szenvedtem. Én csippentés helyett "kisodrom". Talán találsz róla videót, ha nem, akkor érdemes visszamenőleg oda, ahol betanítottak.
2017. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*visszamenni
2017. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy könnyebb,akkor először tedd rá az ujjbegyed és húzd le pár mm-t.Utána könnyebben ki tudod szedni.
2017. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam, mint te. Berakni szerintem pofonegyszerű, rögtön elsőre sikerült és azóta sincsen vele semmi problémám, pik-pak beteszem. Ugyanakkor kivenni már problémásabb volt...Emlékszem, hogy elmagyarázták, hogy hogy kell meg melyik ujjamat hová tegyem, hogyan fogjam meg stb., de annyira bonyolultnak tűnt az egész, hogy szinte nem is értettem :) Az optikában is azt mondták, hogy majd otthon úgyis kitapasztalom, hogy nekem mi a legjobb és hogyan a legegszerűbb, úgyhogy neked is azt tanácsolom, hogy próbálkozz és majd előbb-utóbb sikerül. Egyébként én úgy szoktam, hogy ráteszem a mutatóujjam a lencsére, kihúzom a szemem külső sarkába és ott már két ujjal meg tudom fogni mert ott már összegyűrődik a lencse.
2017. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!