Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Clip on mágneses szemüveg...

Clip on mágneses szemüveg mennyire jó? Mennyire tart a mágnes? Mennyire látszik, hogy van egy másik lencse a szemüvegen?

Figyelt kérdés
Kérlek, olyanok írjanak akiknek valóban van tapasztalatuk.
2017. okt. 19. 23:41
 1/2 anonim válasza:
100%

mennyire jó? nagyon

mennyire tart? nagyon

mennyire látszik? alig

Dioptriás szemüvegre 41 éve használok valamiféle polarizált szűrős rátétet mindennapos autóvezetéshez: nyáron erős napfény ellen, télen meg ködös v homályos, erősen felhős időben vagy az erős nyári napsütésben kertészkedés idején. Eddig csak a csiptetős univerzális változatokat ismertem, amit kézzel, késsel kellett mindig az adott lencséhez bevágni az optikusnak. Egy éve váltottam multifokális szemüvegre damilos keretbe clip onnal. Eddig a leghasznosabb, és legkényelmesebb megoldás. A fel-levétele is gyors és könnyen megy egy kis gyakorlás után. A mágnesek biztosan tartanak. A csiptetős rátéteket jóval kisebb erővel is el lehet mozdítani a szemüvegen vagy szemüvegről pl. hirtelen rázás vagy erőteljes fejfordulat következtében. Az clip on előtét felhelyezése nem vonja el a figyelmet, mert nem kell arra figyelni, hogy a csiptetőt jól fogtam-e meg, és kinyitottam-e annyira, hogy a keretről ne essen le. A csiptető idővel kilötyögősödik, nem tartja magát, a clip on igen. A csiptetős nagyon kellemetlen oldalról beeső fényben, bizonytalanságot okoz az erős beszűrődés és tükröződés amiatt, hogy nem simul a lencsére. A clip on követi a lencse vonalát, és így nincs beszűrődés és alig van tükröződés oldalfénynél, ezért sokkal jobb látásélményt kapsz. Még aki Rád néz, annak is jobb a látásélménye - Rólad. Merthogy nincs a két szemed között az a homlokból kiálló elálló, fekete, röhejes, öregemberes, csipesz izé. Persze a clip on jóval drágább, de akinek fontos az életvitele vagy a munkája vagy a megjelenése (vagy mindhárom) miatt a tényleg könnyű kezelhetőség, a biztonságos használat, a jó látás és még a megjelenés is, annak erre érdemes költeni.

2017. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattál :) Kuponnal 33 ezer lesz most az új szemüveg, szóval még olcsón megúsztam. :D
2017. okt. 23. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!