Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0,5 és -1es a szemem (messzir...

-0,5 és -1es a szemem (messzire gyenge), de nem használok szemüveget. Miközben monitor előtt ülök már akkor is szédelgek picit és gyorsan fárad a szemem. Milyen szeműveget kellene csináltassak erre a 2 problémára?

Figyelt kérdés

2017. okt. 20. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az Ofotértos nem mondta? Meg a szemészdoktor sem?
2017. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ők csak annyit mondtak, hogy távolra kell csináltassak szemüveget, amit én sajnos nem tettem meg :) de most meg azt veszem észre, hogy a monitor nézési is már fáraszt 10-20p után. Ezért kérdezem, hogy erre milyen szemüveg lehet? Elvileg nem vagyok plusszos bár egy éve voltam utoljára szemésznél.
2017. okt. 20. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez miatt nem keresek rá, hogy kell pontosan leírni, nézz utána te, de nekem először monix-ot írtak fel a szemészeten, ha leültem gép elé, akkor használtam, mert ez volt a munkám, állandóan gép előtt dolgoztam.


Utána már cilinder, hasáb, egyebek, mert az állandó fókuszálástól belső kancsalság alakult ki nálam. Azóta se jobb. Kár, hogy nem külföldön dolgozom, mert ilyen mértékű szemkárosodásért kártérítés jár(na).

2017. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én lepődtem meg akkor a legjobban, amikor azt mondta a szemorvos, hogy belső kancsalság, mert kívülről ez egyáltalán nem látszik.

A fejed nem fáj sokszor?

Előző vagyok.

2017. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inkább szédülök, de érzem hogy a szemem miatt van.
2017. okt. 20. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Erre itt nem lehet tanácsot adni. Menj vissza az orvoshoz, és kérdezd meg. Különben én hasonló panasszal mentem el az ofotértba ( Tata) és csináltak szemüveget, ami jó.
2017. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a szemüveget hordani kell!!!
2017. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én inkább a nyakcsigolyákra gyanakszom. Jó lenne látni milyen helyzetben nézed a monitort. A YTB-ról nézz le valami nyakmasszázst, nyaktornát.

A helyes lélegzésről sem feledkezz meg.

2017. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát egy kicsi dioptriás mínuszos szemnek semmi köze ehhez a szédelgéshez. Más oka lesz annak, nem a -0,5 meg a -1.
2017. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!