Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Szerintetek lehet annyit nézni a monitort, hogy már visszafordíthatatlanul karikásak és táskásak maradnak a szemek?

Sokat kell néznem nap mint nap a monitort mivel a munkám szorosan kötődik ehhez és a szabadidőmben is a hobbijaim nagy része monitor nézésén alapszik. Mennyire tud végérvényesen eltáskásodni a szem? Vagy a pihenéssel mindig vissza lehet hozni a normális állapotába?

2017. okt. 21. 17:50  Privát üzenet  

A válasz

Számít a monitor minősége, annak beállítása, milyen távolságból nézed, persze az is, hogy hány órát töltesz előtte, de nem mondanék számot. Ha megfelelő a környezet, akkor a szem regenerálódik alvással, ha eleget alszol. Ha egész nap előtte vagy és keveset alszol az az, ami baj.

De egyébként szerintem sokkal nagyobb gondot okoz a számítógép előtt üléssel kapcsolatban a testtartás, az ember gerince, dereka, maga a szék milyen.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2017. okt. 21. 18:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mitől karikásak a szemeim?
Mitől karikásak a szemeim?
18 éves fiú vagyok, és karikásak, táskásak a szemeim. Ez az elmúlt időben szinte állandósult. Reggel kijön, estére lelohad, de akkor is van valamennyi karika ott. Eleget alszom,...
Egyfolytában karikásak a szemeim. Mit tegyek ellene?
Mit tegyek, hogy ne legyenek karikásak a szemeim?
Miért táskásak/karikásak a szemeim? Hogyan tudom eltüntetni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!