Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Korom sötétben éjszaka szemmoz...

Korom sötétben éjszaka szemmozgatásra rövid ideig fényvillanások, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Korom sötétben vettem észre, éjszaka felébredés után, lefekvéskor még nem, hogyha oldalra nézek mindkét szemben rövid ideig felvillanó, kb tizedmásodpercig látható egy adott pontból sugárirányban félkörívben szétfutó fényvonalakból álló felvillanásokat látok. Valaki tapasztalt már hasonlót?

Jártam szemésznél, mértek szemnyomást, látótérvizsgálat is volt, de nem tudtak rá mondani semmit. Már lassan egy éve tart ez a tünet, és minden éjszaka látom, ha sötétben felébredek és mozgatom a szemem. Talán valaki tapasztalt már hasonlót. Önmagában nem zavaró, csak nehogy valami súlyosabb dologhoz vezessen.



#szem #fényvillanások
2017. okt. 22. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha súlyos dolog lenne a háttérben, egy év alatt már okozott volna komolyabb tüneteket. De hogy megnyugodj, csináltass CT vagy MRI vizsgálatot.
2017. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jó ötlet a CT, talán mutat valamit, egy ismerősöm körzetorvosa azt mondta ezekre a tünetekre, hogy az éjszakai ilyen szikralátás egy szemmechanizmussal lehet összefüggésben, amikor a sötét hatására megváltozik valami a szemben, valami elzáródik, és megnő a szemnyomás, ami pedig zöldhályoghoz vezethet. E miatt aggódom igazán, de a szemészek is ebbe az irányba vizsgálódtak, és nem találtak semmit sem. Volt, hogy kora reggel mentem be szemnyomást méretni, amikor még láttam a szikrázásokat, és akkor is normális volt az érték.

A CT-t mindenesetre megcsináltatom, vagy az MR-t, az egyik biztosan célirányosabb. Szerintem az ember szeme világa a legfontosabb a normális élet folytatásához, még a gyanút is ki kell zárni, hogy valami komolyabb baj lehet. Márpedig az okát nem tudják az éjszakai villanáslátásoknak.

Reméltem, hogy valaki már tapasztalt hasonlót, és remélem, nem azért nem írnak, mert már nem látják a kérdést.

2017. okt. 28. 23:07
 3/5 anonim válasza:

Nem tudom, hogy nézed-e még; látom, hogy már több, mint három éves a bejegyzés...

Érdeklődöm, hogy lett-e azóta valami változás, eredmény. Én mostanában tapasztalok hasonlókat, és egyelőre senki nem tud semmit.

2021. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok! Én ja forgatom a szemem sötétben akkor látok ilyesmit...
2021. márc. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki talált erre valamilyen megoldást? Sajnos nekem is hasonló problémáim vannak! Előre is köszönöm!
jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!