Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A varilux x lencse milyen...

A varilux x lencse milyen áron van? Anyum szemezik vele, de nem találtam árát.

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit takar a varilux x név. De ha olyan átmenetes lencsére gondolsz, ami felül kisebb dioptriás (távolra), és lefelé növekszik a dioptria, (olvasáshoz) akkor jól gondold meg, mert lehet, hogy nem jön be.


A feleségemnek volt, de egy év alatt sem tudta megszokni. Kdobtunk rá közel 100 kilót. Leginkább a lépcsőn járásban zavarta, de sokat botladozott vele máskor is. és gyakran fájt a feje.


Én 2 éves korom óta szemüveges vagyok, szinte mindegy, milyen lencsén át nézek, másodpercek alatt hozzáidomul a szemem. Legfeljebb ha nem megfelelő a dioptria, nem látok élesen, de zavarni nem zavar a mozgásban és nem is szédülök, nem fájdul meg a fejem.

2017. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit másabb. Keress rá.
2017. okt. 23. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem írtad-e, hogy keressek rá. Azért rákerestem, mi az a Varilux-X lencse. Pont olyan, mint ami a feleségemnek volt.


Az egyik legnagyobb hibája, hogy alul az erősebb dioptriás. Hacsak erősen le nem hajtod a fejed, nem látsz a lábad elé. Ezért volt a feleségemnek nagy problémája a lépcsővel. Mivel változik a dioptriája, nem lehet csak szemmozgatással le-fel nézni vele. A fej le-fel mozgatásával kell megkeresni az éles pontot. Ezért kell lehajtott fejjel közlekedni, és felemelt fejjel olvasni. Fárasztó, és elég nehéz megszokni.

2017. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!