Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak egyhónapos kontaktlencsével? (azzal, ami folyamatosan hordható egy hónapig)

Figyelt kérdés

Van valami hátránya? Esetleg mellékhatás?


Csak azért gondolom, hogy lehet benne valami rossz, mert ha nem így lenne, akkor gondolom ezt ajánlotta volna a szemészem, de egynapost adott.


2010. máj. 30. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen hátránya. Több típus van, minden szemésznek van "kedvence".

Az egynapos előnye, hogy nem kell vacakolni a tisztításával, viszont szerintem drága.

Vannak háromhónapos lencsék is.


És persze a szemedtől is függ, milyet lehet felírni.

2010. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most kaptál először? Mert akkor egynapost szoktak adni, hogy ki tudd próbálni. Nekem havilencsém van, de olyan amit reggel berakok este kiveszek. Én nem tudnék benne aludni.
2010. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen most kaptam először, nekem is havi lencsém van, de nekem is ki kell vennem.


Én olyanra gondoltam, amit nem is kell kivenni, hanem tényleg folyamatosan hordhatsz, még alváskor is.

2010. máj. 31. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:
annyi hátránya van, hohy kevésbé levegőzik a szemed, ezért ajánlott heti egyszer kivenni, de nem kötelező, mivel ezek már igazán lágy lencsék direkt alváshoz kifejlesztve. nekem is csak jó indulatból mondta a szemészem, hogy hetente kicsit vegyem ki. a legnagyobb hátránya az, hogy drága
2010. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az állandóan hordható lencse nem ajánlott senkinek. Kell hogy legyen 1 1 perced reggel is este is a ki-be vételére. Minden normális szemész elmondja hogyan lehet hosszútávon hordani a lencsét. Éjszakára ki kell venni mert kiszárad a szemed és bökni fog reggel pedig majd csepegtetni kell a szemedbe (olyan mintha reggel beraknád) Valamint hetente legalább 1x ne hord a lencsét hogy pihenjen a szem.
2010. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!