Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Mire kell...

Kontaktlencsések! Mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az eslő(valójában 2.:)lencsém,és természetesen a doki mindent elmondott,de kíváncsi vagyok,hogy mik azok a dolgok,amikre nagyon ügyelni kell még,és ilyesmik.Mennyi idő,amíg ti megszoktátok a ki/és berakást?Nekem szerencsére elég hamar ment,5 perc volt,amíg be tudtam tenni mindkettőt.

Egy félelmem van,hogy véletlenül rosszul teszem be,és félrecsúszik a szemebe,és nem tudom kiszedni:S

17/L


2010. máj. 31. 12:43
 1/7 A kérdező kommentje:

*első:D

és azért a 2.mert egyszer már volt,2 éve,de akkor nem jó orvoshoz mentünk,meg a berakás/kiétel se ment egyáltalán,szóval max.2 napig ha hordtam a lencsét.

2010. máj. 31. 12:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet nagy baj a behelyezésnél. Szerintem az a legfontosabb, hogy a kezed mindig tiszta legyen!!! És mindig legyen pótlencséd, mert volt, hogy elfelejtettem, h. benn van (megszoktam) és a buszmegállóba dörzsöltem ki egy diszkrét ásításnál. :D
2010. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
érezni fogod, ha rosszul van benn, mert dörzsöl. a kezed legyen tiszta mindig! ha a szemedhez nyúlsz. én csak 2 naponta cserélem a löttyöt, mert sajnálom rá a lóvétXD de még nem volt baj belőle. a kivétel egyik módja, hogy félrecsúsztatod a lencsét, tuti ki fogod venni. "ütközik" egy picit és fel tudod emelni a szemedről. ha jól van benn nem érzed. ha bennalvós lencséd van, akkor arra vigyázz, hogy reggel este nedvesítő szemcseppel indíts. és arra is vigyázz, ha nme bennalvós, és mégis elalszol, akkor nagyon nehéz lesz kiszedni. sok szemcseppel lazítsd fel és óvatosan vedd ki. és dobd ki azt a párat, mert okozott már kötőhártya gyulladást:S
2010. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem a berakás az elején nagyon sokáig tartott, legelső alkalommal egy fél órát is elszöszöltem vele, de pár hónap alatt megszoktam :) Érdekes, a kivétel mindig is gyorsan ment. Amire nagyon figyelj, hogy sose nyúlj a szemedhez kézmosás nélkül. Tavaly sikerült kötőhártya-gyulladást kapnom, 2 hónapig nem használhattam a lencsét, szóval nagyon kell ügyelni a tisztaságra. Mielőtt elteszed a tartójába "mosogasd" el a kezedben egy kis tisztító folyadékkal, így könnyebben feloldódnak a lerakódott fehérjék. Meg próbáld meg ne nagyon túlhordani (bár nekem elég gyakran sikerül, de próbálom elkerülni :)), és ha tudsz tarts pihenőnapokat, például hétvégén.

Nagyon rosszul nem tudod betenni, én még mindig ki tudtam venni, pedig volt már, hogy felcsúszott véletlenül, szóval ne félj :) Ha véletlenül kifordítva teszed be azt úgyis érezni fogod, mert akkor szúrni fog folyamatosan.


Amúgy majd meglátod jó dolog a kontaktlencse nagyon :)

19/F

2010. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

19/F:

Akkor én még gyors is voltam az 5 perccel:)

Igazából attól félek,hogy holnap reggel nehezen tudom majd betenni kómásan,úgyhogy egy fél órával előbb kelek fel:D

Olyan lencsét kaptam amiben aludni is lehetne elvileg,de én inkább kiveszem éjszakára,így nem kell azon aggódni,hogy nem csúszik-e félre vagy ilyesmi:)

2010. máj. 31. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:

szia:)

ne aggódj, ne csúszhat félre:) de lehet jobb ha kiveszed, mert jobban érzed úgy magad:)

nekem is nagyon nehezen ment, mire megtanultam...volt, h már nagyon beidegesedtem, és azt mondtam, inkább nem kell, én sose tanulom meg...aztán sok gyakorlás után egyre jobban ment...jó, h nem adtam fel:)

a lényeg az, h mindig tiszta kézzel nyúlj a kontaktlencséhez:)

nekem máskor azt mondták, h ha pl. nagyon fúj a szél, por van, valamint ha beteg vagyok, akkor nem ajánlott a kontaktlencse használata:)

ezért nem árt egy szemüveg is otthonra, persze nem kötelező, csak ha nem tudod használni a lencsét, akkor is jól láss:)

jaaa és igen...mivel lány vagy, ugye a smink...:D

a lencse berakása után sminkelj mindig, és figyelj oda, h a szemceruzád is mindig tiszta legyen:)

remélem segítettem:)

2010. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy elcsúszik és nem jön ki, nem tud beszorulni sehova... ez nem egy olyan pici dolog.

Én sokat bénázok és sokszor kivételnél felcsúszik, olyankor pislogok és kiesik.

Egyébként én az optikusnál 2 órát töltöttem, 1 óra volt berakni, fél óra meg kivenni. Ahhoz képest te nagyon jó vagy.

2010. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!