Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha még nem volt szemüvegem,...

Ha még nem volt szemüvegem, lehet kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Aki ilyen helyzetben volt, kérem írja le a tapasztalatait :)
2017. nov. 15. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Kell szemüveg is. Csak lencsés nem lehetsz, mert ártalmas. Kivéve, ha nullás a dioptriád és csak a színe miatt akarsz lencsét. Egy optikai dolgozó.
2017. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erről beszélj szemészszel. Kérdezd meg a szemeszter optikát online. Jó fejek, jó szakemberek, válaszolnak erre.


Van, aki csak lencsét hord. De szakembertől hitelesebb választ kapsz.

2017. nov. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ismerem magam, életemben nem venném fel a szemüveget :) még napszemüveget se szeretek hordani, zavar ha van valami a fejemen. Meg nem akarom megkapni a szemüveges státuszszimbólumot :D

A másik az, hogy nem hordanám mindig csak suliidőben, egyébként kibírom nélküle.

A harmadik ok pedig, hogy bár elég jó anyagi helyzetben vagyunk, nem szeretnénk kidobni az ablakon 40-50ezer forintot. Tudom, hogy a lencse hosszútávon több lesz, de az nem kidobott pénz.

2017. nov. 16. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tanácsos csak lencsét hordani, kell a szemüveg hidd el. Azért mert te nem szereted, vagy kényelmetlen a szemüveg. Hát, akkor játssz a látásoddal, mert hosszútávon biztosan nem lesz jó a lencse. Írom ezt úgy, hogy az elmúlt két évben kizárólag lencsét hordtam. Kikészült a szemem, fél évre el lettem tiltva a lencsétől, saját felelősségre persze hordhatom.
2017. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg nem akarom megkapni a szemüveges státuszszimbólumot.'


Te normális vagy? Szerintem pont hogy most éljük azt a világot, hogy a szemüveg baromi divatos és baromira jól áll, ha megfelelő keretet választasz. Meg különben is, te ilyenen megsértődnél, vagy zavarna? Hát ki nem sz*rja le mit mond más. Te egyszerűsítve a dolgot, meg sem akarod próbálni a szemüveget. Mert te már most tudod hogy zavarna. Persze, hogy zavarna, amíg hozzá nem szoknál. Az optikában ezeket az érveket a szemüvegen ellen inkább el se mondd, mert ki fognak röhögni.


Írom úgy, hogy nem vagyok szemüveges.

2017. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak lencsét hordok, de max. 10 órán át bírja a szemem, utána ki kell venni, és cserélni szemüvegre (szerencsére ilyenkor általában már otthon vagyok). Meg hétvégén, otthon se rakom be a lencsét, lusta vagyok. Illetve, ha begyullad a szemem, vagy belemegy valami és bepirosodik (vagy balfsz vagyok és megdörgölöm pl. paprikás kézzel), akkor nem lehet bele lencsét rakni, mert úgy szúr, hogy azt élő ember nem viseli el.

A másik, hogy én baromira szédülök egy napig, mikor új szemüveget kapok, és azt levehetem, hogy ne legyen olyan rossz de egy lencsét kikapni a buszon mondjuk már bajos lenne.

2017. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kell hozzá szemüveg. Én is kontaktlencsét szerettem volna hordani, de azt mondták, hogy előbb szemüveggel kezdjem és a lencse mellé úgyis kell szemcsi is. Így is lett, kb. fél évig hordtam szemüveget, utána pedig átváltottam kontaktlencsére. Hát...olyan szempontból hasznos a szemüveg, hogy ha éppen elfogy a lencséd és elfelejtettél újat rendelni vagy esetleg nem jött meg időben, akkor addig sem kell vakoskodni mert fel tudsz venni egy szemüveget, de ezeket az alkalmakat leszámítva én sosem használom a szemüveget. Mindig kontaktlencsét használok (egész nap) már jó régóta és imádom, sosem volt vele semmi problémám (nem szúr, nem szárad, nem gyulladt be a szemem egyszer sem stb.). Én a szemüveget utálom, sokkal macerásabb, mint a kontaktlencse mert könnyen koszolódik (pl.eső, ujjlenyomat, bepárásodik) ezért tisztogatni kell mert homályos és nem látsz rendesen, könnyen sérül ezért vigyázni kell rá, kényelmetlen (engem eleve zavar, hogy valami ott van az arcomon), nyáron szerintem szörnyen melegít és izzad alatta a bőröm, valamint engem vezetés közben is zavar mert a keret csomó mindent kitakar. Ettől függetlenül néha hordom mert muszáj, illetve manapság nagyon divatos is, néha csak azért veszem fel mert jól áll és éppen illik a ruháimhoz, valamint egyesek szerint sokkal “okosabbnak” nézek ki benne. Ugyanakkor más előnyt nem tudnék mondani... A kontaktlencsét reggel megtisztítod, beteszed és este kiveszed, napközben semmi gondod nincsen rá, nem érzel belőle semmit, mintha megjavult volna a látásod...imádom. Szóval szerintem egyébként szemüveg nélkül is lehet boldogulni a kontaktlencsével, de jól jön, ha van egy.
2017. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!