Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a kislányom (9 éves)...

Ha a kislányom (9 éves) kapott egy 1.5 dpt-s szemüveget, akkor mire van nagyobb esély? Romlani fog még a szeme, javulni, vagy marad ugyanilyen?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy érted, hogy +1.5 dpt, tehát nagyít a lencse? Ez látszik valamennyire, ha megnézed szemből a lányod szemüvegben, hogy nagyobb a szeme a környezetéhez képest, vagy kisebb.


Az a tipikus, hogy tinikorban úgy változik a szem, hogy utána minuszos szemüveg kell. Tehát ha most pluszos van, akkor elég jó rá az esély, hogy később nem fog kelleni. Ha viszont most minuszos van, akkor sajnos inkább az várható, hogy romlik. De olyan nagyon ne ess kétségbe, a szemüveg így is kell, úgy is kell, az már nem számít sokat, hogy pont hány dioptria.

2017. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

-1,5

Azért van különbség -1,5 és -5 között :)

2017. nov. 25. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
A mínuszos romlik, amíg a fej nő.
2017. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz, mert én elsős voltam és kaptam -0,5-ös lencsét mind2 szememre. Nem használtam vagy csak alkalomszerüen és tovább romlott -2-re ez kábé hatodikban volt és azóta -2-es mindkettő szemem. Szerintem a fejnövéses teóriád alapján még kellett volna romlania valamennyit.42 vagyok...


Hogy válaszoljak is a kérdezőnek: Csak alkat és szerencse függő, hogy romlik-e a szeme tovább (és meddig) vagy megáll akár már most is, ha rendszeresen használja a szemüveget. Javulni csak műtéttel fog úgy készüljetek.

2017. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak iskolában, az órákon használja, nekem ezt mondta az orvos. Rendszeresen kéne használnia?
2017. nov. 26. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, teljesen mindegy, hogy használja-e, az ilyen típusú látáshibánál a szemüveg nem befolyásolja a romlást/javulást. Azon csodálkozom, hogy a -1.5 dioptriánál nem igényli a lányod állandóan a szemüveget, nem zavarja, hogy kicsit homályosan lát, de nyugodtan hagyhatod, ha ő így érzi jónak.
2017. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen kaptam az első szemüvegemet, most 25 évesen sikerült megállítani a szemem romlását, ezidáig 5 évente új szemüveg kellett mindig. Ez embertől függ, nálunk a családban senki sem szemüveges, én mégis az vagyok...
2017. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az lemaradt, hogy kontaktlencsével, bár ez nem lényeg, csak azt szerettem volna hangsúlyozni vele, hogy ezidáig folyamatosan romlott szemüveggel.
2017. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!