Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A két szemészeti papír alapján...

A két szemészeti papír alapján milyen kontaktlencsét rendeljek? Rajta vannak a mért adatok, de mégsem tudom?

Figyelt kérdés

[link]


A két vizsgálat között fél év van. Ma találtam ki, hogy újra lencsézni akarok. De én nem értem. Azt hittem, hogy a szemünkre csak egyféle méret jó. Mikor kérdeztem az optikust, hülyének nézett, azt mondta, hogy ezek az adatok csak a kontaktlencse méretének az adatai és mindegy mit teszek be. Igaz?

Ofotert-es vizsgálat volt.

Amit ők adtak lencsét nekem nem vált be. Szeretném kipróbálni a többi népszerűbb kontaktlencsét a piacon, de nem tudom melyik méretet rendeljem.

Most legutóbb 13,8 átmérőjűt rendeltem, a night&day. Sajnos nem jó, nem ugrik rá a szememre, hanem csúszkál rajta és szúr, mintha nagy lenne. Szóval tuti nem mindegy milyen méretet rendelek.

Hallottam illesztésről, bár nekem az ofotértbe nem volt, csak ez a vizsgálat meg a lencse hozzá dobozban.

Az az illesztés mit takarna?


Segítsetek kérlek. Nagyon utálom a szemüvegemet már.



2017. nov. 29. 17:15
 1/5 A kérdező kommentje:
A két lap egymásra volt téve, fél év van köztük. 1-1 vizsgálat volt.
2017. nov. 29. 17:16
 2/5 A kérdező kommentje:
Hahó? :)
2017. nov. 29. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem. Nem változhat a görbület. Valamit nagyon elcsesztek :D

És a másik...mindenképp kell lenni próbának (illesztesnek). Ez alapján lehet eldönteni hogy jó e. Szerintem menj el egy másik optikába, ha az Ofotértben nem csinálták meg.

2017. nov. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy másik optikába és kérdezd meg ezt. Nem hinném, hogy fél év alatt változik a görbület, nekem már 2 éve lencsém van, ugyanaz a fajta :D
2017. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze. Kizárt, hogy ennyit változzon. Én kérdeztem is az optikust, hogy miért más.. Es azt mondta, hogy az csak a lencse adata, mindegy hogy milyen, nem szamít... Nyilvan azért nem volt jo egyik se amit ők adtam, aztan nyomtak hozza a draga szemcseppeket :D
2017. dec. 4. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!