Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szem torna tényleg segít a...

A szem torna tényleg segít a látás javításában? Milyen gyakorlatokat végezzek? Linkelnétek olyan oldalt ami segíthet?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Van egy könyv, a címe talán: dobd el a szemöveget. Abban vannak gyakorlatok, pl. teniszlabdát dobálj a falhoz és úgy, hogy felváltva becsukod a szemeidet. Egy percig a ballal, egy percig a jobb szemeddel követed a labdát. Van olyan is, hogy becsukod a szemed, elképzelsz egy nagy ladbát amit megpróbálsz összenyomni hol oldalról, hol alulról és felülről. Ilyenkor a szemizmaidat dolgoztatod és erről szól a könyv is.
2017. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Nem segít.

A szemlencse fénytörését nem tudod megváltoztatni, a szemizmokat hiába dolgoztatod.

2017. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Segíthet. Apámnak "beígértek" egy szemüveget, de végül "megúszta". Felváltva fókuszált gyors egymásutánban távoli és közeli pontokra.
2017. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, mennyire rossz a szemed.
2017. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én csukott szemmel nyomtatott nagybetűket írok a szemgolyóimmal (pl. a nevemet). Ha a látást nem is, de a szem pihentetését,a szemizmok ellazulását nekem segíti. A mai napig gyakorlom (szemüveges vagyok).
2017. dec. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen segít. Ahogy fentebb is írták, vannak esetek amiken nem tud segíteni, de az esetek túlnyomó többségében segít. Én egy 100 évvel ezelőtti német könyvben olvastam róla, azóta sem találom, ahhoz képest a magyarul megjelentek mind humbug.
2017. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szeder Katalin ***** válasza:
Ha a szemidegek nem, vagy csak kissé sérültek, a szemizmok gyakorlatoztatása, lazítása-feszítése használhat. Ha súlyos a szemidegek baja, akkor hiába. Láttam egy külföldi pasit, aki a Dobd el a szemüveged című könyvet írta, csak pislogott - ezt tartja helyesnek -, de a színpad elejére a néhány lépcsőn épp úgy vezetni kellett, mint a szövege végén le onnan.
2017. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!