Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok foltot a szememben...

Miért látok foltot a szememben? illusztráció a hozzászólásban :D (amit látok az kb. akkora mint egy toll hegye)

Figyelt kérdés

Az elején még csak a bal szememben láttam egy vízbuborék szerű foltot a látóterem közepén (vagyis a fókuszban), de azt is csak hunyorítás vagy pislogás közben , meg ha az ujjam végével megközelítettem a fókuszt egész közelről kb. 30 cm távolságig max.

Vagyis nem látom folyamatosan.

Most már mind a két szememben látom. (az élőbb felsorolt módokban)


Ui: régebben is (kb 1 éve) láttam ezt , de akkor csak a balban, és egy idő után elmúlt, és gőzöm sincs hogy mi lehet ez.

Voltam vele szemorvosnál, de ő sem tudta mi lehet, és vizsgálatkor sem látott semmit, pedig mindent bevetett hogy jól lássa mi lehet odabent.( mármint a szemben)

A diagnózisom pedig az lett hogy teljesen egészséges a szemem. Még javasolta hogy igyak sok vizet , hátha folyadékhiány okozhatta. (de én kétlem).


UI, UI :) : Fáradékony a szemem , azaz egy fél nap után már az orrom végéig is alig látok. (de a -0,5 szemüvegem ezt tudja korrigálni.)



2017. dec. 12. 20:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Illusztráció:

[link]

2017. dec. 12. 20:10
 2/6 anonim ***** válasza:
én is látok ilyeneket, meg most már egy barnásabb foltot is, de csak az egyik szememben. eléggé idegesítő, főleg, ha szép az idő, világos van, akkor mindig látom, hogy ott úszkál a szemem előtt.
2017. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha úszkál, a fejed vagy a szemed forgatásával, és nem szabályos kis kör és nincs fixen a látótered közepén akkor az más probléma. Nekem ez más jellegű úgyhiszem és erre nemigazán találtam még az interneten megoldást.

Amúgy amit te mondasz az ez/ezek lennének:

[link]

2017. dec. 12. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
köszi, asszem ideje lesz elmenni a dokihoz.
2017. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pont a fókuszban látod, az nagyon zavaró lehet. Nekem így kezdődött a makuladegenerációm, de nekem 14 dioptriás a szemem.

A szemklinikán van egy készülék, amivel a retina elváltozásait vizsgálják a retina szakrendelésen. Én Pestre járok, de máshol is van.

2017. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiderült, hogy mi okozza?
2023. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!