Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van-e valakinek trifokális...

Van-e valakinek trifokális lencse beültetve a szemébe?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék róla, mivel még én műtét előtt állok, és ilyen műlencsében gondolkodom. Valóban olyan szuper e a háromfókuszú lencse, ahogy le van írva, vagy valakinek van ellenjavallata esetleg?

#szemműtét #szürkehályog #műlencse #trifokális szemlencse
2017. dec. 14. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
miért nem multifokális?
2017. dec. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eddig nem is tudtam, hogy ilyen létezik. Érdekes. Mondjuk ha nem kellene szürkehályog miatt amúgy is lencsét beültetni, nem biztos, hogy be mernék vállalni egy ilyen műtétet.
2017. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A multifokálisnál ez egy kicsit kifejlesztettebb változat. Még ez a verzió sincs elvetve.

Persze hogy szürkehályog miatt kellene nekem ez a műlencse, egyébként fel sem merült volna a kérdés.

Ki az akinek van már a trifokális lencséről tapasztalata?

2017. dec. 16. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azért mondtam, mert ahogy olvastam, egyre többen csinálják simán látáskorrekciós célból. Ha már amúgy is lencsebeültetés kell, akkor én a legkorszerűbb megoldást keresném, ha meg tudom fizetni és ez annak tűnik.
2017. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még, de nekem az van. A két szememben két különböző, mert amit először a jobb szemembe raktak, az nem volt megfelelő. Ugyan többfókuszú, de a legközelebbi fókusztávolság mindegyiknél más. Így a jobb szememmel közelre homályosan látok, de egy két méterre és azon túl már fantasztikusan, míg a bal szememben egy állítólag kevésbé jó lencse van, ami közelebbi fókuszú, így közelre remekül látok vele, de távolra annyira nem.

Lutri, hogy hogyan reagál rá a szemed.

Az elején rengeteget fájt a fejem, mire az agyam megtanulta, hogy ha közelre nézek akkor a bal szemem által látott képet erősítse, ha meg távolra, akkor a jobbot. Ha sokat olvasok, akkor ezért a bal szemem gyorsan elfárad és bevérzik, mert olyankor gyakorlatilag csak azt használom.

De még mindig milliószor jobb, mint műtét előtt volt!

2018. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!