Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon segítene rajtam a...

Norbert92 kérdése:

Vajon segítene rajtam a lézeres szemműtét? Kiskorom óta a bal szemem olyan rossz, hogy szinte csak a jobb szemem volt használatban, emiatt a jobb romlásnak indult és nagyon beparáztam mostanra.

Figyelt kérdés

Most 25 vagyok, a bal szemem állapota a régi, nemtudom részletezni, viszont a jobb szemem elkezdett furcsa lenni. Arra gondolok, hogy pl a fényeket kettősen látom, és a fókuszálás is nehezen megy. Nagyon félek a beavatkozásoktól minden téren... halálfélelemmel gondolok bele, hogy mivan ha elmegyek szemészhez, és azt mondja hogy megfogok vakulni :( . Szeretném ha ez nem történne meg, mert akkor az életem értelmetlenné válna. Nyilván azokat a tanácsokat kapom, hogy orvoshoz menjek... de rettentően félek. Főleg mióta elkezdődött ez a homályos látás a jobb szememmel. Szerintem eddig bírta az úgymond egyedüli melót, mivel a bal szemem max a térlátásban vett részt. Nemvagyok gazdag családból való, így ha esetleg lézeres szemműtéttel javítható lenne a dolog, akkor sem hiszem hogy meglenne rá a pénzösszeg (részletre kérhetném) . Sajnos a mindennapokat is megnehezíti ez az egész. Dolgozni is nehezen tudok bármit, pedig szeretnék jogosítványt letenni, jól látni.... Nah mind1, csak agyalok dolgokon. Erről nemtud senki sem, csak én és aki olvassa most ezt. Félek bárkinek is elmondani , úgy gondoltam hogy majd egyedül megoldom, de az én nyúl lelkemmel nehéz lesz, főleg ha rossz hírt kapok (hogy ez már csak rosszabb lesz :'( )

Jah, és hát nagyjából 4éves korom óta a rajzolás a mindenem, de mióta romlik a szemem, az is nehezen megy, mondhatni egy élet megy tönkre jelenleg .

Köszönöm ha végigolvastad, és sajnálom ha értelmetlennek tűnik a dolog, de már reményvesztett lettem, lassan emiatt is részegedek le hétvégente (mások nemtudják az okot, csak alkesznak titulálnak...) .

25/F



#szemprobléma #titok #szemromlás #csak én tudom #vajon segítene?
2017. dec. 16. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is hasonló a problémám és én is gondolkodom a műtéten.De viszont először alkalmassági vizsgálatot végeznek,ez ezt meg kell lépni előbb utóbb mert csak rosszabb lesz.Hiába hordok 12 éve szemüveget nekem is csak romlik és romlik évről évre.
2017. dec. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Apró infó még, hogy ha iszok, úgymond ez a probléma helyreáll.... nemvágom miért, hogyan, elvileg az alkohol szűkíti a pupillát. Talán emiatt könnyebben fókuszál? Na mind1, emiatt is szeretem "élvezni" az életet, de nyilván nem megoldás. Első hozzászólónak pedig: ritkaszar érzés ez az egész, mert a látás tényleg a világot jelenti, nyomorúlt érzés belegondolni is, hogy ennek vége idő előtt. Inkább halnék meg, minthogy vakon éljek :'( , de igazad van, meg kell lépni. Ezért is döntöttem úgy, hogy bármennyire embertelen, elmegyek egy gyárba dolgozni hogy legyen rá elég anyagi hátterem... pedig egyszer már megjártam ezzel, a jobb csuklómon kialakult egy ganglion, ami előjön erőltetés hatására (apró duzzanat) és enyhén kellemetlen érzés. Ilyen az élet :/ . Az emberek nem segítenek, nemhogy az állam, ha ilyesmiről van szó... pedig más téren és jól jött volna egy ki segítség. Lefogytam 50kg-t saját erőből, és a felesleges bőrt eltávolítását nem támogatja a TB (hiába fizetem, annak elenére hogy nem láttam orvost 5éve) . Szóval számíts magadra , és reménykedj ! .
2017. dec. 16. 05:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Bal szemmel látsz rendesen szemüveggel? Ha nem, akkor tompalátó vagy és sajnos nem fognak megműteni.
2017. dec. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Millió oka lehet, de most azonnal hagyd abba a parát és menj orvoshoz. A szemészeti betegségek nagyon nagy hányada gyógyítható vagy legalább megállítható. Nem kéne, hogy mire orvoshoz jutsz, már csak azt mondják, hogy ha korábban jöttél volna, tudtak volna segíteni.


Olyan szerintem nincs, hogy az ép szemednek túlterhelés lenne a sok nézés. Én inkább olyasmire tudok gondolni, hogy túl keveset iszol (vizet), az rontja a látást, de szerencsére csak átmenetileg. Tehát akkor most orvos, meg egészséges étrend, igyál elegendő vizet, és remélhetőleg kutya bajod se lesz.

2017. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!