Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon sok dioptriás a szeme?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Van
2017. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 60 dioptriás.
2017. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tejinashi ***** válasza:
Mennyi az a sok? Az enyém 13-14 dioptria körül mozog, de gyerek koromban volt rosszabb is, és jobb is.
2017. dec. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as, az soknak számít :)

Mennyi volt a legrosszabb?

2017. dec. 26. 14:40
 5/7 Tejinashi ***** válasza:
A 3-as nem annyira rossz, de akkor is kell vagy kontaktlencse, vagy szemüveg. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya. A legrosszabb, ha jól rémlik még egész kis koromban 17 körül volt.
2017. dec. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az durva. Szemüveggel/kontaktlencsével hogy látsz?
2017. dec. 27. 12:26
 7/7 Tejinashi ***** válasza:
21 éves koromig szemüveg volt, utána kezdtem a kontaktlencsét hordani, mert a sportban zavart a szemüveg. Bár tornából fel voltam mentve, muszáj volt valami sportot elkezdeni. A kontaktlencsét meg lehet szokni kb. egy hét alatt. Sokkal élesebben lehet vele látni, mint a szemüveggel. Persze vannak különböző kontaktlencsefajták, de hogy milyet érdemes hordani, azt általában az orvos megmondja, miután megvizsgálta a szemet. Én a Tömő utcai klinikára járok a kontaktlencséért, mert ott a SOTE orvosai vizsgálják a szemet. Jobban megbízom bennük, mint mondjuk az utcákon látható kontaktlencse boltokban. Itt a klinikán megtanítják, hogy kell betenni, kivenni, tisztítani, tárolni. Évente mehetek vissza új lencséért, de most pl. már két éve nem voltam, lassan ideje lenne menni...
2017. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!