Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Azoknak, akik sokat számítógép...

Azoknak, akik sokat számítógépeznek nap mint nap, hogy nem romlik el a szemük?

Figyelt kérdés
Itt most mindegy, hogy milyen okból kifolyólag, mondjuk munkából, vagy egyszerűen függőségből, stb. okból, de napi 2-3-4 órát minimum a számítógép előtt ülnek, emellett a telefont is nyomják... Nekik hogy nem romlik el a szemük? Több okból is kérdezem, egyrészt érdekel az informatika, másrészt nekem ha kb. egy órát vagy annál többet telefonozok mondjuk (de laptopnál, számítógépnél is), akkor elkezdenek fájni a szemeim, ha messzebre próbálnék fókuszálni akkor nehezen, vagy egyáltalán nem megy a fókuszálás (vibráló, életlen képet látok). Ez amúgy kb. egy két-három óra alatt elmúlik. Namármost nem szoktam sokat kockulni, most az ünnepekkor fordult elő, hogy egy barátommal több órán keresztül beszélgettünk (chateltünk), és utána tapasztaltam a problémát. Amúgy nagyon jó látásom van, eddig soha semmi gond nem volt vele. Illetve néha ha több filmet is megnézek, akkor előjön ez. Szóval itt most két kérdés is van: az egyik, ami a "nagy fekete" kérdés, a másik (ha valaki találkozott már ilyennel), hogy ez most a szemem romlását jelzi? (Szemész az majd csak hónap végén lesz, addig gondoltam megkérdezem itt is)

2018. jan. 2. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ennek utánaolvastam, mert engem is érdekel, és szemészeti oldalakon mindenhol azt írják, hogy bár a monitorbámulás nagyon kifárasztja, és ki is száríthatja a szemet, a szem fénytörésére, a szemlencse alakjára nincsen hatással. Mivel a szemlencsét mozgató izmokat bemerevíti a közelre bámulás, ezért átmeneti rövidlátást okozhat, de ez nem azonos a tényleges rövidlátással, amit szemüveggel kell korrigálni, hanem pihentetés után magától helyreáll.
2018. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Majdnem.

A rövidlátás genetikai oka az lehet mínusz sok dioptria is, a közelre való tartós fókuszálás pedig csak -0,5..-1 körül tesz hozzá. Ez már észrevehető lesz hosszabb távon akkor is, ha genetikailag 0-s.

Egyébként egyre több a rövidlátó és ennek egyik fontos oka az okostelefonok elterjedése (Ami amúgy sokkal rosszabb még a notebooknál is, az meg a PC monitornál)

2018. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!