Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A Cylinderes szemüveg folyamat...

A Cylinderes szemüveg folyamatos viselése korrigálhatja ezt a hibát? Illetve menny idő után vehetek észre javulást?

Figyelt kérdés
Szellemképes látás, fényes felületek, írások többszöröződése. 2 napja van szemüvegem.

2018. jan. 5. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A hibák szemüveg nélkül vannak, vagy a szemüveg okozza?
2018. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szemüvev nélkül és vele is egyaránt. Legalábbis két napja van szemüvegem, gondolom rögtön nem javul.
2018. jan. 5. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Vérnyomásoddal minden oké?

Mert az is okozhatja ezt

2018. jan. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elég sokszor magas.
2018. jan. 6. 14:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted, hogy mikor szűnne meg az említett jelenség, akkor azonnal. Már ha tényleg ez az optikai hiba (asztigmia) okozza. Javulni nem fog, ha úgy érted, hogy idővel ettől megszűnsz asztigmiás lenni. Viszont ha ennyire látványosan asztigmiás vagy, akkor az szvsz a látásvizsgálaton kiderült volna és cilinderes lencsét kapsz, szóval kétlem, de ha gondolod, menj el még egyszer. Igazából mindenképp el kéne menned ezekkel a tünetekkel és nem optikushoz, hanem a szemészetre.
2018. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, ott voltam és cylinderes lencsét kaptam, ám a tünetek ilyen téren nem múltak el. Nappal alig észrevehető, este viszont már olyan filmet is nehéz megnéznem..
2018. jan. 8. 15:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, már értem. Azonnal megváltozik a dolog, nekem egyből megszűnt az, hogy estére káprázott a szemem meg fájt a fejem. Szóval ez valami egyéb dolog lehet akkor és ki kéne vizsgálni.
2018. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez a látás kb. már 2 éve fennáll.
2018. jan. 9. 08:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szemészetre menj el. Tényleg ahogy az egyik válaszoló mondja, ne optikushoz, hanem szemészhez.
2018. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ott írták fel ezt a szemüveget is. Várok egy hetet, addig nem tudok elmenni. Addig megpróbálok utánajárni, és megszokni. Köszönöm az eddigi válaszokat, még annyit fűznék hozzá, hogy ezeknek a körvonalaknak, tárgyaknak színes a színe az elmosodótt képen, ami eredetileg nem olyan, vagy nincs is olyan szín benne. Ezek a színek a szivárvány színeit veszik fel, bár ez a színeződés csak a nagyon fényes dolgoknál van. Ugye szerintetek is szemészeti probléma? Sokat fáj a homlokom a szemem környékén a szemüvegem ellenére is.
2018. jan. 9. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!