Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy ez a lézeres...

Lehetséges, hogy ez a lézeres szemműtét mellékhatása?

Figyelt kérdés
Van egy lány, akit én nem ismerek személyesen, de szemüveges és nagyon kancsal. Állítólag azért ilyen a szeme, mert elrontották a lézeres szemműtétjét. Ez lehetséges? Nekem annyira hihetetlennek tűnik...
2018. jan. 5. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Hihetetlen is. A kancsalságot nem a lézeres szemműtét okozta. A kancsalság miatt lehetett ilyen műtétje. De a kancsalságot lézeres uton nem fogják tudni helyrehozni. Azt kizárólag szikével lehetséges. Úgyebár a kancsalság azért van, mert a szemnek az izmai vagy túl szorosak és a szemgolyót befele húzzák vagy lazábbak ezért kifele állnak. Ez genetikai rendelenesség és semminek sem a következménye.


Szerintem azért fogja erre a lány, hogy legyen valami kifogása a problémájára, hogy az emberek ne nézzék le, ha nem sajnálják azért, hogy "jajj az orvosok elrontották a szemét". Amúgy valóban elrontotthatták és a szülei is. Hiszen a kancsalság általában már kisgyermekkortól jelen van, és ha ott megfelelően kezelik. Megfelelő szemüveggel és takarással akkor a szem helyre jön.

2018. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. jan. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!