Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik ilyen kontaktlencse?

Létezik ilyen kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Mindkét szemem 3-as rövidlátó+1 cilinder jön rá. Nekem fontos hogy havi lencse legyen és éjjel-nappali,szóval 2 hetente veszem ki csak hétvégente. Az optikusom ajánlására eddig 3,5-ös éjjel-nappali havit hordtam eddig,mivel cilinderesben nincs éjjel-nappalijuk,de szeretnék tökéletesen látni,szóval létezik olyan havi night&day lencse ami cilinderes?

2018. jan. 6. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs. De miért kéne? Nem tesz jót a szemnek, ha éjjel nappal bent van folyamatosan. Pihentetni kell. Ha hiába éjjel nappali, ha folyamatosan használod és nem szeded ki hetente 2 napra legalább vagy éjszakánként, akkor csak romlani fog a szemed.
2018. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szüleim is csak cserélik a havi lencsét,és 7 év alatt egyiknek se romlott a szeme :) Csak nekik nem cilinderes.


Mindegy,most találtam cilinderes lencsét,csak nem night&day viszont 128-as áteresztésű,az jó nem?

2018. jan. 6. 13:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tesz jót a szemnek.

De van ilyen...biofinity toric

2018. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!