Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse és szociális fóbia?

Kontaktlencse és szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiás vagyok és kontaktlencsét hordok. Nagyon ki szokott száradni a szemem, hiába használok szemcseppet. A szemszárazság gyakori tünet a kontaklencséseknél, tudom, nekem viszont csak akkor jön elő, ha elmegyek itthonról, de akkor nagyon-nagyon. Nem számít, hogy mit csinálok, telefonozok, gépezek, kirándulok, buszon vagyok, stb., mindig nagyon kiszárad és fáj a szemem, de úgy, hogy már alig tudom nyitva tartani, és később a fejem is megfájdul tőle. Ezzel szemben itthon soha nincs semmi bajom, akkor se, ha egész nap gépezek például. Másoknál is fordult elő ilyen?


Mivel a szociális fóbiának mindenfajta fiziológiai tünetei vannak, pl. a szám is kiszárad, vagy nagyon izzadok, ezért gondolok arra, hogy emiatt van az exrtém szemszárazság is.



2018. jan. 12. 15:34
 1/1 anonim válasza:
én is kontaktlencset hordok az idom 80-90%-ban, de nekem soha nem volt vele bajom, max annyi hogy ha hosszabb ideig van bent, akkor ejszakára, mikor kiveszem, van szemszárazség és szúró érzés. Probáld ki, hogy pár napig nem hordod, hátha akkor kevesbe kezdi ki a szemed. de az is siman lehet, hogy nem illeszkedik rendesen a szemedre es irritálja. ilyenkor szemdoki javasolt.
2018. jan. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!