Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezek a tüneteim alapján...

Ezek a tüneteim alapján milyen bajom lehet? A vizsgálatok akkor miért nem mutatták ki?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijjedve. A problémámat leírni szavakkal nem tudnám, de találtam egy olyan problémát, ami tökéletesen illik az én panaszaimra, ez a szellemkép, többszörös látás. [link] A lámpák fényei is több pontba szétterülve látom, este elég rossz, nappal elviselhetőbb, bár sötétebb helyeken is ugyanúgy megjelenik. Először ezeket 3 évvel ezelőtt vettem észre, majd folyamatosan romlott. Cylinderes szemüvegem ezen mit sem segített, annyiban igen, hogy a távolra látás jobb lett, bár elég sokszor fáj ennek ellenére is a szemem és a homlokom környékén. Este annyira rossz, hogy már egy filmet sem akarok megnézni, maximum nagyon közelről, hogy ne jöjjön ez elő. De már most a telefonon is észrevettem, hogy ott is előjön, emblémák, amikor írok a betűk felfelé eltolódnak.. Orvoshoz nem túl rég voltam, gondolom észrevette volna, ha ez lenne a bajom, ami a linken. De lehet, hogy nem. A leletemen Astigmia és Myopia szerepel pluszban.

2018. jan. 17. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Kimutatták. A betegség neve astigmia. A wikipédián le van írva, hogy miként szokták kezelni.

Én csak annyit szeretnék hozzá tenni, hogy bizonyos vitaminok hatással vannak a látásra is. Azt nem tudom, hogy a te helyzetedben ennek mekkora jelentősége lehet, de a helyedben felkeresnék egy privát szemorvost. A na elérhető ingyenes ellátásról nem vagyok nagyon jó véleménnyel

2018. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!