Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elmenjek szemészetre vagy már...

Elmenjek szemészetre vagy már felesleges?

Figyelt kérdés
Papíron 15 éves korom óta szemüveges vagyok,aztán pár hónap után úgy döntöttem nem hordom,azóta nem is hordtam,22 éves vagyok,már van jogsim is,de nincs benne hogy szemüveges vagyok.Elvileg közelre láttok rosszul az akkori vizsgálat szerintem,és a bal szemem a rosszabb,de én nem érzem hogy rosszul látnék.a bal 3 és feles,a jobb az vagy 1-es vagy másfeles a dioptria gőzöm sincs.Elmenjek szemészhez csak hogy tisztázva legyen hogy nem kell szemüveg vagy felesleges ha eddig nem volt baj ?
2018. jan. 20. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy érzed hogy jól látsz de amúgy 3,5-ös az egyik szemed? :D

Igen, menj el a szemészetre, hogy megnézzék most hányas és írjanak fel szemüveget.

Szerintem van baj a látásoddal, feleslegben nem mondanak rá egy szemre 3,5-es dioptriát. Persze lehet hogy javulhatott is, de ezt nem tudhatod biztosan. Menj el szemészhez hogy tényleg jó e a látásod.

Én sem hittem hogy az enyém annyira s--r, mint amennyire az, és kb. megváltozott a világ mióta van szemüvegem és végre látok.

2018. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne elmenned és megnézetned.

Olyan is előfordulhat,hogy rosszul írták fel anno.

Én sztkban jártam úgy, ketten is mentünk.

Mindkettőnknek rosszul írták fel, amit kiváltottunk szemüveg használhatatlan volt.

Egy magánrendelőben nézték meg rendesen és írták fel jól, ami ténylegesen kell.

Szerintem nézesd meg, baj nem lehet belőle.

És beszéld meg a szemésszel,hogy szerinte szükséged lenne -e szemüvegre, vannak közvetkezményei, ha nem hordod?

2018. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 grénusné válasza:
Ha bemész egy jó tanács ne mond meg mijen szemüveget írtak fel régen ,nekem gyerek koromba feles kellet mert egy kicsi szemtengej ferdülésem volt ,mikor elköltöztem ,már egyből 1 ezt írtak fel ,jelenleg nem tudom ,hányas kéne,de tegnap kaptam 1 parfümöz üveget ,hogy kéne ,az alján fél mili betűtt elolvastam termék nevet mert kellet szemüveg nélkül ,de a szuperinfott inkább a gépen olvasom ,mert nagyobbak a betűk
2018. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól látsz, nincs gond. Mivel távollátó vagy, ezért a szemlencséd tud kompenzálni. Sajnos a szemlencse rugalmassága a korral folyamatosan csökken, így először közelre, majd távolra is fog kelleni szemüveg.
2018. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!