Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyenge ez a szemüveg? Erősebb...

Gyenge ez a szemüveg? Erősebb kellett volna?

Figyelt kérdés

2016-ban mindkét szemem -0,75-ös volt (szemészetes és Ofotértben is megnézettem), óckodtam a szemüvegtől, ezért kontaktlencsét vettem, amit ha olyan helyre mentem (színház, mozi, kirándulás) beraktam. Tavaly októberben ismét elmentem szemvizsgálatra, voltam az Ofotértben és a Vision expressben is, ahol már azt állapították meg, hogy -1-es szemüveg kell (a mért adatoknál ezzel szemben az SPH -1,25). Mivel a munkahelyemen térítik a szemüveget, ezért gondoltam csináltatok egyet, de el kellett hozzá mennem az üzemorvosi szemészetre, ahol a szemész próbálgatta a lencséket, végül azt mondta, hogy a balra elég a -0,75-ös is, mert az "valamivel jobb", pedig azzal is homályosan láttam a leolvasásnál ugyanazt a sort, csak épp eltaláltam, és szerinte elég a gyengébb is, mert azzal is látok.

Az Ofotértben kértem, hogy legyen a bal is -1-es, mert ha már megveszem a szemüveget, akkor szeretnék tisztán látni, de azt mondták, hogy akkor felül kell írniuk a szemorvosi véleményt, pedig a szemorvos megbízhatóbb, mint az ő vizsgálati eredményük, és úgyis két szemmel nézek, nem egyel, na meg ha túl erős, szédülnék, stb.stb.. Gondoltam, ha ennyire győzködnek, akkor csak igaz lehet, azonban itthon tesztelgettem, a konyhában néztem a teán a Pickwick feliratot, a jobbal tisztán látom, a ballal nem látom a körvonalakat tisztán, ha két szemmel nézek valamit, akkor is mintha a bal szemem bezavarna, mert azzal valamivel homályosabban látok.

Az előbb utánaolvastam és azt találtam, hogy tévesen a szemorvosok egy része még mindig gyengébb dioptriát ír fel, mert azt hiszik, hogy így tornázik a szem, pedig a gyengébb dioptria állítólag károsabb, mintha nem hordanék szemüveget.

Mit kellene tennem, valóban káros, ha gyengébb szemüveget hordok? Az Ofotértbe hiába vinném vissza, a szemorvosra mutogatnának, a szemorvost meg nem hiszem, hogy érdekelné a reklamációm.


2018. jan. 23. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Majd egy idő után kompenzál a szem és az agy. Inkább gyengébb legyen, mint erősebb.
2018. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!