Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtengelyferdülésem van,...

Szemtengelyferdülésem van, Lézeres szemműtétet ajánlott az orvos Tapasztalatok? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Orvostól nemrég jöttem el és szemtengelyferdülésem van. Szemüveget kell(ene) hordanom kontaktlencsébe nem létezik olyan kicsi dioptria(?) ami nekem jó. Egyetemre kellene nekem a szemem mivel rendészet területen szeretnék elhelyezkedni. Lézeres szemműtét használna? Sok helyen olvastam hogy csal a kancsalságot javítja de a lâtást nem. Igaz ez?

Nekem pont a látás lenne a lényeg... Mert nem vagyok kancsal. 17F



2018. febr. 1. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Lézerrel tökéletesen lehet korrigálni a szemtengelyferdülést is, szerintem kérj a dokidtól javaslatot arra, hogy hol érdemes elvégeztetni.

2018. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia. Ha annyira gyenge a szemed hogy kontaklencset nem kapsz valszeg a szemmutetet se lehet nalad alkalmazni. Nekem is ez a problemam, az egyik szemem -0.50, a masik -0.25 , se kontaklencse se a mutetet nem tudom igenybevenni mert "nem eleg rossz" .bar ilyen dioptrianal sokan nem irnak szemuveget nalam ez egy hosszu sztori, lenyeg a lenyeg ha vezetek/nezek vmit stb csak akkor hordok szemuveget de amugy nem. Neked milyen kellene?
2018. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem az egyik -0,5 a másik -0,75 nekem másabb mint a tiéd de nekem erre is azt mondták hogy nem fogok rá kapni kontaktlencsét.

Nekem jogsi csak jövőre lesz szóval nálam az nem gond még, de a mindennapjaimban sem érzem hogy rosszul látnék csak ha tényleg valamit mutatnak amit látnom kellene(pl a falon a számot a szemészeten) azt nem.

2018. febr. 1. 19:52
 4/9 A kérdező kommentje:

A sasszemklimika oldalát már olvastam egyből miután kijöttem. Ha kérek időpontot akkor azt nem tudod hogy távoli vagy közeli időpont lenne-e. Gondolom Pesten van ilyen műtét mert Salgótarjánban nem hiszem(az a megyei kórházunk) Pesten mennyibe kerül egy ilyen kb?

(Tarjánban 300-400-500ezret mondtak. Ezek az összegek eléggé tág "saccolás" valaki tud pontosabbat mondani?

2018. febr. 1. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
1 dioptria alatt nem műtenek, szóval felejtsd el.
2018. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a fontos infót nem tudtam :).

De akkor mit tudok tenni, mert rendészeti egyetemhez pedig kell az hogy ne legyen baja a szememnek. Ott a vizsgálaton kieesek😐😐

Mit tudok tenni?

2018. febr. 1. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Most akkor van asztigmiád vagy nincs? Az előbb az írtad, hogy -0,5 meg -0,75 a szemed, de erre van kontaktlencse. Fényképezd már le a lapot, amit adtak, mert ez így káosz.
2018. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2018. febr. 2. 03:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Aha. Neked nincs rövidlátásod, ez sima asztigmia. De ez annyira enyhe fokú, hogy ezt nem műtik meg, mellesleg nem tudom, hogy láthatsz ennyire szarul (80, illetve 60%) ilyen minimális cylinderrel. Nekem az egyik szemem pont olyan mint a tied (nincs alapdioptria, csak -0,75 cyl) és simán elolvasom a 125%-os sort is a táblán...
2018. febr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!