Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Felnőtt korban is lehet...

Felnőtt korban is lehet valaki rövidlátó?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok múlt héten munka alkalmassági vizsgát nem kaptam meg mert a táblán lévő számokat nem tudtam leolvasni. A bal szememmel sem láttam tökéletesen de a jobbal a nagy számokon kívül szinte semmit nem tudtam leolvasni, elmosódottan összefolyva láttam a számokat. A dokihoz három hét múlva kell visszamenni elküldött szemvizsgálatra.

28 éves koromba vettem észre hogy gyengül a szemem akkor is alkalmasságin voltam már nehezen tudtam leolvasni a számokat a letakart szememmel mikor a doki nem figyelt kilestem akkor úgy láttam. Tavaly munkahelyemen oktatáson a hátsó padból nem láttam mi van a táblára írva. most azt vettem észre hogy közelebb kell ülni a tvhez ha az apró betűket el akarom olvasni. A legdurvább mikor olvasok és utána messzire kell nézni akkor összemosódik a távoli kép és néha a szemembe bele is fájdul. Elég sokat nézek közelre munka miatt is. Ami kicsit megrémisztett az az hogy a sok helyen azt olvastam hogy a rövidlátás már gyerek korban kezdődik, de én gyerek koromba tökéletesen láttam. A héten megyek szemvizsgálatra kíváncsi vagyok mi lesz a helyzet.



2018. febr. 5. 12:51
 1/7 aranyos121 válasza:
mért ne lehetne? fiatalok között is van aki szemüveges...19 vagyok és szemüveges, anyum is szemüveges 45 évesen
2018. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem, egy rövidlátó, szemüveges felnőtt sincs a világon. Nem bántásból mondom, de előbb gondolkozz, és azután kérdezz.
2018. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy a rövid látás már gyerek korban szokott jelentkezni és általában addig tart a szem romlása míg a szem el nem éri a végleges méretét. Felnőtt korban általában a távol látás jelentkezik.
2018. febr. 5. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges.

Én is 30 éves vagyok és az utóbbi 3-4 évben romlott meg elég nagy fokban a látásom. Mondjuk a napi 8 órás munkámból 7-et a monitor előtt töltök. Korábban, mondjuk 4-5 évvel ezelőtt nem jelentett gondot félhomályban olvasni, vagy az apró betűket elolvasni, most már igen.

Ha megvan rá a keret, akkor csináltatok egy újabb szemvizsgálatot, mert az utolsó kb. 1 éve volt és lesz szemüvegem.

2018. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent elhinni, amit olvasol. Van, akinek már 5 évesen romlik a szeme, van, akinek 30 évesen kezdődik, és van, aki csak 60 évesen kezd rosszabbul látni.


A szemvizsgálatokon (és semmilyen más vizsgálaton) pedig nem érdemes csalni. Attól nem lesz jó a szemed... Csak magaddal cseszel ki, most alkalmasságid sincs, mert megvártad, hogy tovább romoljon a látásod, ahelyett, hogy szemüveget vagy lencsét írattál volna.

Ha most is sikerült volna csalnod, akkor megint nem vizsgáltatnád ki rendesen, aztán ki tudja, mi történne veled a munkahelyen, mert nem láttál valamit...

2018. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aranyos121 válasza:
nekem olyan szemüvegem van ami védi a szemet a monitor fénye ellen vagy mi..ami kell is mert sokat vagyok gép előtt
2018. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, sokszor érdemes csalni.

Sokszor nem adnak meg bizonyos melókat, ahol aligha van jelentősége. Mínusz feles dioptriákra beírják a jogsiba a szemüveget, aztán ezzel cseszeget a rendőr.

"Kedvencem" a monitoros munkaköröknél a kötelező éves szemvizsgálat. Minek ?? Megelőzni nem tudja vele, meggyógyítani nem tudja vele, újat mondani nem tud vele (az ember maga is észreveszi, ha zavarja). De azért mindenki zarándokoljon évente.

2018. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!